FOTOD | TÜ/Rock teenis napi võidu Valmiera üle ({{commentsTotal}})

{{1443116044000 | amCalendar}}
Janar Talts
Janar Talts Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Tartu Ülikool/Rock pidas täna kodus kontrollkohtumise Läti klubi Valmieraga, keda võitis 81:79 (14:22, 24:19, 19:17, 24:21).

Rocki parimad olid Evaldas Žabas 16, Janar Talts 14, Karolis Petrukonis 13 ja Brian Harper 12 punktiga. Lisaks võttis Petrukonis kümme lauapalli, sh viis ründelauast. Valmierale tõi Haralds Karlis 18 silma.

TÜ/Rockil oli kasutada kümme meest, sest vigastust ravivad Timo Eichfuss ja Kristen Meister. Teisel poolajal näitas head mängu esimest korda sel klubihooajal meeskonnaga mängu pidanud Janar Talts. Tema ja Karolis Petrukonise hea tegutsemine hoidsid seisu tasakaalus, sest muidu oleks väga sujuvad mängu näidanud lätlased ilmselt eest läinud.

Kolmanda veerandaja järel oli vahe vaid punkt seisul 56:57. Tasavägise neljanda veerandaja otsustavad hetked saabusid viimasel minutil ja Karolis Petrukonise korv viis tartlased kümmekond sekundit enne lõpuvilet ette 81:79 ja nii jäi ka lõppskoor.

Rock tabas vastasest kehvemini kahepunktiviskeid (48% vs 55,8%) ja vabaviskeid (60% vs 90,9%), kuid pisut paremini kolmeseid (33,3% vs 30,4%), lauapallide hankimises jäid peale külalised 38:35, kuid palli kaotasid tartlased vaid viis korda Valmiera kümne vastu.

TÜ/Rocki on järgmise nädala alguses ees ootamas Soome turnee, kus kohtutakse Kotka meeskonnaga. Esimese liigamängu peab TÜ/Rock kolmapäeval, 7. oktoobril ja siis võõrustatakse Alexela KML avamängus BC Kalev/Cramot.

TÜ/Rock vs Valmiera | 81:79 | 24.09.2015