Oktoobris suusaliidus tööle asuv Robert Päkk peab koostama uue hooaja koondised ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti suusaliidus kaheksa aastat tegutsenud Raul Olle pakib nädala jooksul asjad kokku. Murdmaasuusatamise uue juhina asub 1. oktoobrist tööle Robert Päkk, kes peab esmalt koostama uue hooaja koondised.

Lapsepõlves suusatamist harrastanud 29-aastane Robert Päkk tegi eelnevalt koostööd Soome kergejõustikuliidu ja laskurliiduga. "Amet sai vastu võetud, kuna oli ahvatlev ja nägin, et sobib mulle väga hästi. Mida ma teha loodan - aidata meie suusatamist ja suusatajaid," ütles Päkk ETV-le.

Uuele juhile senist töökorraldust selgitanud Raul Olle usub, et spordipühholoogia ja spordijuhtimistaustaga Päkk saab ametis hästi hakkama. "Inimene on nelja kõrharidusega - miks ta ei peaks saama? See haridus on selline, mis sellel ametikohal annab väga hea stardiplatvormi hakkamasaamiseks," sõnas Olle.

Olle tegutses murdmaasuusatamise juhina kaheksa aastat ja ütles kokkuvõtteks: "Rõõmu ja muret jagus küllaga, kuid üldiselt oli kogu periood väga positiivne, sest see oli ka minu elu esimeseks töökohaks." Millises ametis ja kus Olle jätkab pole veel selge? "Seda on tänasel päeval raske öelda. Õige vastus on see, et ega ma ise ka veel ei tea. Aga ma arvan, et Eesti Vabariigis kindlasti töö pole otsa lõppenud ja küll ma midagi leian."

Suusaliidu peasekretär Jaak Mae loodab, et Päkk saab jooksvatest asjadest kiirelt pildi ette ning kuumema teemana tuleb uuel mehel tegeleda koondiste koostamisega. "Võistkonna valikut talvisteks maailma karikateks, koondise koostamise põhimõtted, mis on tänasel päeval veel kinnitamata - need on võib-olla esimesed asjad, mis annavad sportlastele kindlustunde."

"Ma arvan, et meil on materjal olemas, sest meil on füüsiliselt tugevad sportlased. Meil on häid treenereid," lausus Päkk. "Kuhu saaks veel investeerida, on kindlasti treeneri ja sportlase koostöö ja ettevalmistusfaas - sinna on vaja kindlasti finantse juurde leida, et sportlastel oleks head treenerid ja võimalikult head tingimused mitte ainult treenimiseks vaid ka taastumiseks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: