Solberg teenis 119-päevase pausi järel taas etapivõidu ({{commentsTotal}})

Petter Solberg
Petter Solberg Autor/allikas: Foto: FIA World Rallycross Championship Media Office

Tavapäraselt vormel-1 sarja MM-etappi võõrustaval Barcelona ringrajal peeti läinud nädalavahetusel esmakordselt rallikrossi MM-etapp, kus SuperCar’i arvestuses sai üle pika aja võidurõõmu tunda tiitlikaitsja ja tänavune üldliider Petter Solberg.

Solberg (Citroen DS3; SDRX) alustas nädalavahetust esimese eelsõidu kümnenda ajaga, teises eelsõidus sai ta esikoha, kuid kolmandas sai norralane kirja alles 32. aja, kuna murdis autol vedrustuse. Viimases eelsõidus oli Solberg teine ning pääses kuuendana poolfinaalidesse.

Enda poolfinaalis sai 40-aastane Solberg teise koha, mis tähendas, et ta pidi finaalis startima teisest reast, kuid norralane sai hea stardi ning tõusis kohe esimese ringi alguses liidriks ja sõitis kogu finaali kindlalt esikohal.

„Oleme kogu nädalavahetuse kõvasti vaeva näinud, mu mehaanikud andsid endast kõik ja proovisid erinevaid seadeid, fantastiline tunne on jälle poodiumi kõrgeimale astmele jõuda,” kommenteeris Solberg võistlusjärgsel pressikonverentsil. „Olin poolfinaali teise koha üle rõõmus, aga ei jäänud autoga päris rahule, seetõttu otsustasime enne finaali veel seadeid muuta. Sain hea stardi ja suutsin liidriks tõusta. See võit on mu jaoks selle võrra veel tähtsam, et mu poeg Oliver sai Rootsis kardisõidus esikoha, rääkisin temaga enne finaali ja ta narris, et kuna tema võitis, pean mina ka võitma. See aitas vist!”

Hooaega väga hästi alustanud Solbergil oli vahepeal väike mõõnaperiood, kui ta jäi kahel järjestikusel etapil finaalist välja. Eelmisel etapil Prantsusmaal sai ta aga kolmanda koha ja nüüd etapivõidu. Kokku on ta tänavusel hooajal teeninud kolm etapivõitu, enne Barcelonat triumfeeris ta aga viimati mai lõpus Suurbritannia etapil.

Barcelona finaalis sai Solbergi järel teise koha rootslane Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo; Volkswagen Team Sweden) ning kolmas oli eelmisel kahel etapil triumfeerinud rootslane Timmy Hansen (Peugeot 208; Team Peugeot-Hansen).

Barcelona MM-etapi finaalsõit. Foto: FIA World Rallycross Championship Media Office

MM-sarja üldarvestuses on Solberg 243 punktiga liider, Hansen jääb temast maha 35 punktiga.

Tiimide arvestuses on kindel liider Peugeot-Hansen 374 punktiga, teine on Ford Olsbergs MSE 297 punktiga ja kolmas SDRX 268 punktiga.

Barcelonas sõideti ka Super1600 klassi EM-etapp, kus nii Janno Ligur (Škoda Fabia; Ligur Racing) kui Siim Saluri (Renault Twingo; RS Racing Team) jõudsid poolfinaali. Saluri sai etapi kokkuvõttes seitsmenda ja poolfinaalis üle katuse käinud Ligur kaheksanda koha, etapivõidu teenis prantslane Andrea Dubourg (Renault Clio).

Super1600 EM-sarja üldarvestuses säilitas liidrikoha lätlane Janis Baumanis, edestades 26 punktiga ungarlast Krisztian Szabot (Škoda Fabia; MGAMS).

Järgmine MM-etapp sõidetakse 2.-4. oktoobrini Türgis, Super1600 klassi viimane EM-etapp on kavas oktoobri keskel Itaalias.