Ingrid Puusta treener: meie eesmärk on olümpiamedal ({{commentsTotal}})

Foto: ETV

Purjelaudur Ingrid Puustal, kes võitis kolmel päeva Pirital kestnud Eesti meistrivõistluste viimase etapi, on Rio de Janeiro olümpiapilet käes ning valmistumine sellel suunal juba käib.

24-aastase Ingrid Puusta jaoks oli Eesti meistrivõistluste finaaletapp selle aasta esimene kord Eesti vetes võistelda. Purjenumbri all 215 võistlev Puusta oli Tallinna lahel konkurentidest kindlalt üle, võites viiest sõidust neli, teiste hulgas ei saanud talle vastu ka Londoni olümpiahõbe ja 2012. aastal Soomes aasta sportlaseks valitud Tuuli Petäjä-Siren.

"Siin ma olen eesotsas, täiesti esimene. See annab mulle sellise kogemuse, et kui ma olen suurvõistlusel ka eesotsas, siis ma pole nii närvis ja olen kindlam," sõnas Puusta ETV spordiuudistele.

Londoni olümpial 15. olnud Puusta näitas väga head minekut vähem kui kuu aega tagasi Rio eelolümpial, kus läks medalisõitu neljandana ja tuli võistluse kokku võttes seitsmendaks.

Et Rio olümpiakoht on Puustal olemas, saab oktoobris Omaanis toimuvatele maailmameistrivõistlustele minna stressivabamalt, kui paljud konkurendid, kes seal alles olümpiakohti püüdma hakkavad. Puusta on oskustelt juba maailma absoluutse tipu kätte saanud, õnnestumiseks tuleb ära hoida sõidu aegsed pisivead. Olümpiaeesmärgid ei ole madalad ja neid ka ei varjata.

"Meie eesmärk olümpial on tulla tagasi medaliga, mitte minna lihtsalt osalema. Arvan, et teised purjetajad olid eelolümpial tema tulemusest üllatunud. Teda jälgitakse ja tal on kindlasti võimalus võita medal," arvas neiu treener Matthew Rickard.

"Eelolümpial oli Ingrid medalile tõeliselt lähedal ja ma ei näe takistusi, et ta ei võiks aasta pärast olla medalikandidaat. Ta on maailma tipptasemel, aga seal on 15 võistlejat, kes heal päeval võivad tulla medalile," kommenteeris soomlanna Tuuli Petäjä-Siren.

"Ingridi kasuks räägib see, et ta ei vaja õnnestumiseks erilisi olusid. Ta on suuteline sõitma igasugustes tingimustes.
Ta oli Rio oludes kiire ja võib öelda, et need on talle sobilikud," sõnas treener Rickard.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: