Sündmusterohke Singapuri GP-etapi võitis Vettel, sarja üldliider Hamilton katkestas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vormel-1 sarja tänavuse hooaja väga sündmusterohke Singapuri GP-etapi võitis Sebastian Vettel (Ferrari), kellele oli see tänavusel hooajal kolmandaks ja karjääri jooksul 42. etapivõiduks. Hooaja liider Lewis Hamilton (Mercedes) pidi 33. ringil tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Sakslase Vetteli järel lõpetas teisel kohal austraallane Daniel Ricciardo (Red Bull) ning poodiumi viimasele astmele tõuseb soomlane Kimi Räikkönen (Ferrari).

Ootamatusi oli Singapuri linnarajal kuhjaga - 37. minutil tuli rajale jalutama pealtvaataja, mistõttu pidi kiirust ohjeldama tulema turvaauto. Pärast seda jäid liidrite keskele mõned ringiga mahajääjad ning see tekitas pärast võistluse taaskäivitamist palju segadust.

13. ringil toimus kokkupõrge, kus Nico Hülkenberg (Force India) sõitis otsa boksiteelt tulnud Felipe Massale (Williams) ning katkestas. Hiljem määrasid kohtunikud mehele juba täna karistuseks kolme koha kaotamise järgmise GP-etapi stardireas. Ka Massa masin ei pidanud pärast kokkupõrget kaua vastu ning brasiillane katkestas paarkümmend ringi hiljem.

Hooaja kokkuvõttes on endiselt liider Hamilton 252 punktiga, järgnevad täna neljas olnud Nico Rosberg 211, Vettel 203 ja Räikkönen 107 silmaga.