Tallinna vanalinnas toimub Linnasprindi sügisetapp ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Orienteerumine
Orienteerumine Autor/allikas: Külli Leola/Võrumaa Spordiliit

Kolmapäeval, 16. septembril kell 16.30-18.30 toimub Vabaduse väljakul Alma Linnasprindi sügisene etapp, kuhu on oodata võistlema enam kui 200 inimest. Võisteldakse erinevates võistlusklassides, kõik osalejad läbivad paarilisega koos ligikaudu 3 km pikkuse orienteerumisraja.

"Alma Linnasprindist on saanud üks Eesti suurimaid orienteerumisürituste sarju, kus professionaalsete sportlaste kõrval on kaardiga linnas seiklemas nii harrastajad, lastega pered kui koolinoored," sõnas peakorraldaja Tauri Tilk.

"Linnasprindi võlu seisnebki selles, et tuttavas linnas saab iga kord avastada uusi paiku ning koostada endale regulaarsetest liikumisteest sootuks erineva marsruudi. Igal etapil avastavad võistlejad oma kodulinnade kohta midagi uut ning võistlema sattunud seiklusjanulised turistid saavad Eesti linnadest tavapärasest põnevama pildi."

Alma Linnasprindi rada tuleb läbida koos kaaslasega. Võistlusrada on koostatud nii, et see ei nõua isegi vastavat riietust ning rajale saab startida kasvõi otse kontorist tulles.

Tallinna teisel etapil on tegemist poolvalikrajaga, kus kaheteistkümnest kaardile märgitud punktist on kaks kohustuslikku ja kuus vabalt valitavad. Kõik kontrollpunktid asuvad Tallinna vanalinnas ning on hõlpsalt leitavad ka neile, kes orienteerumisega tegelenud ei ole.

Alma Linnasprindi üheksanda hooaja viimane etapp toimub 1. oktoobril Tartus, kus nii start kui finiš on Raekoja platsil.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: