Ligur jõudis EM-etapil poolfinaali, MM-etapi võitis jälle Hansen ({{commentsTotal}})

Rallikrossi EM- ja MM-etapp Prantsusmaal Loheac'is.
Rallikrossi EM- ja MM-etapp Prantsusmaal Loheac'is. Autor/allikas: FIA World Rallycross Championship Media Office

Rallikrossi EM- ja MM-etapil Prantsusmaal jõudis Janno Ligur (Škoda Fabia; Ligur Racing) Super1600 klassis poolfinaali. SuperCar’i MM-etapi võitis taas rootslane Timmy Hansen (Peugeot 208; Team Peugeot-Hansen).

Ligur sai esimeses eelsõidus 12. koha, teises oli kümnes, kolmandas kuues ning neljandas kaheksas, seega pääses ta kaheksandana poolfinaalidesse. Enda poolfinaalis jäi Ligur viiendaks ja seekord finaali ei saanud.

„Etapile minnes olime realistid ja seadsime eesmärgiks poolfinaali jõudmise, kuna siin olid kohal kiired kohalikud poisid. Trennis leidsime üsna kiiresti hea seade, mille pealt eelsõitudele startida,” kirjutas Ligur Facebooki fännilehel. „Sõitsime terve nädalavahetuse tõusvas tempos ning peale nelja eelsõitu olime 8. kohal, mis andis teiseks poolfinaaliks lähtekoha teise ritta. Poolfinaalis pingutasin kõigest väest, kuid viiendast kohast ettepoole tõusta ei suutnud.”

„Kogu meeskond jäi selle etapiga väga rahule ning saime juurde palju uusi kogemusi. Varem pole saanud sellisel ülikiirel ja megatehnilisel rajal võidu kihutada. Etapi kokkuvõttes 8. koht ning väga rahul!” lisas ta.

Siim Saluri (Renault Twingo; RS Racing Team) sai 15. koha ega pääsenud poolfinaalidesse. Etapivõidu teenis taanlane Ulrik Linnemann (Peugeot 208), teine oli prantslane Andrea Dubourg (Renault Clio) ning kolmas venelane Timur Šigabutdinov (Renault Clio; Set Promotion).

EM-sarja üldarvestuses on jätkuvalt esikohal lätlane Janis Baumanis (Renault Twingo; Set Promotion), kuid 29-punktiline edu on kahanenud üheksapunktiliseks – Baumanisel on 113 ja Linnemannil 104 punkti. Ligur on 46 punktiga 11. kohal, 24 punkti kogunud Saluri on 14.

Järgmine EM-etapp sõidetakse 18.-20. septembrini Barcelonas ning hooaja viimane etapp on kavas oktoobris Itaalias.

Timmy Hansen Foto: FIA World Rallycross Championship Media Office

SuperCar’i MM-etapil sai teise järjestikuse esikoha Timmy Hansen, kes võitis neljast eelsõidust kaks ning pääses parimana poolfinaali. Hansen edestas poolfinaalis napilt Mattias Ekströmi (Audi S1; EKS), kolmandana pääses edasi Jean-Baptiste Dubourg (Citroen C4).

Teise poolfinaali võitis viimasel kahel etapil finaalist välja jäänud Petter Solberg (Citroen DS3; SDRX), teine oli Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo; Volkswagen Team Sweden) ning kolmas Robin Larsson (Audi A1). Seega jõudis finaali koguni neli rootslast.

Finaalis võttis kindla võidu Hansen, teisena lõpetas Solberg ning kolmanda koha sai kodupubliku rõõmuks Dubourg. Neljas oli Kristoffersson ja viies Ekström, Larsson pidi sõidu katkestama.

Prantsusmaa etapi esikolmik: Timmy Hansen (keskel), Petter Solberg (paremal) ja Jean-Baptiste Dubourg. Foto: FIA World Rallycross Championship Media Office

MM-sarja üldarvestuses on Solberg 219 punktiga liider, teine on Hansen 182 punktina ning Kristofferssonil on kolmandana 156 punkti.

Võistkondade arvestuses juhib 328 punktiga Peugeot-Hansen, teine on 275 punktiga Ford Olsbergs MSE ja kolmas 244 punktiga SDRX.

MM-sarjas on sõita jäänud veel neli etappi, järgmisena võisteldakse Hispaanias Barcelona ringrajal.