Taimsoo: neljapaat ehk hakkab näitama oma tõelist palet

Foto: ERR

Eesti paarisaeruline neljapaat võitis sõudmise MM-il pronksmedali ja tagas sellega ka koha tuleva aasta Rio olümpiale.

Eesti neljapaat võistleb taas samas koosseisus kui Londoni olümpial ehk Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. „See neljapaat on parem. Mulle endale vähemalt tundub, et see progress on olnud kiirem kui ma julgesin oodata. Praegu on hästi arenenud see asi,” kommenteeris Taimsoo ERR-ile.

Millal hakkasid tundma, et see nelik võib jälle ülespoole liikuda? „Ennekõike lõplikult ikkagi Luzerni MK-etapil. Pean ausalt tunnistama, et ma ei mäleta, kas see oli poolfinaal või vahesõit, aga poole distantsi peal oli selge, et asi töötab, asi liigub, tehniliselt püsis koos,” meenutas Taimsoo. „Oli tunda, et meestel tahet, jõudu ja viitsimist, tehniliselt kõik asjad klappisid. Siis oli selge, et saab asja.”

Eelsõidus jäi neljapaat viiendaks ja otse poolfinaali ei pääsenud, kuid lohutussõidus saadi teine koht ja tagati koht poolfinaalis, kus tihedas konkurentsis võideldi välja ka finaalikoht.

„Pärast sõitu teeme ikka analüüsi, arutame läbi kõik. Aga leppisime kokku, et selle sõidu (eelsõidu – toim) põhjal analüüsi teha ei saa, see polnud absoluutselt meie sõit, see ei peegeldanud ühegi külje pealt meie reaalset olukorda, meie reaalset taset,” sõnas Taimsoo. „Pahatihti on esimene sõit väga raske pingutus kehale, aga iga sõiduga läheb märgatavalt paremaks.”

Mis selle medali juures kõige rohkem rõõmu teeb? „See on väga raske küsimus. Kõige rohkem rõõmu teeb see, et see neljapaat, mis sai väga suurte lootustega kokku pandud Londoni olümpiaks, ehk hakkab näitama oma tõelist palet,” vastas Taimsoo.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: