Väike-Maarjas selgusid esimesed Eesti motokrossi karikavõitjad   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Quad Open start
Quad Open start Autor/allikas: Margus Almers

Üle mitme aasta võisteldi Mägi Racing poolt põhjaliku uuenduskuuri läbinud Müüriku krossirajal Eesti meistri- ja karikavõistluste punktidele ning seekord olid peaosas quadracerid ja külgvankrid. Neljarattalised jahtisid Eesti meistrivõistluste punkte, kuid kolmerattalistele oli see võistlus juba karikavõistluste finaaletapiks.

Quad Open kvalifikatsioonis sõitis ülejäänud konkurentidest vähemalt 1,8 sekundit kiirema ringiaja tänavu oma esimest hooaega täiskasvanute seas tegev Kevin Saar (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing). Esimest sõitu asus juhtima ajasõidu teine mees Martin Filatov (Honda, Kagu MK, Catwees Honda Racing), kuid peagi möödust temast Saar ja neli ringi hiljem tõusis teisele kohale soomlane Lasse Ruotsalainen (Can-Am). Saare quadil hakkas aga viis ringi enne lõppu üks rehv kiiresti tühjenema, kuid noore pärnaka edumaa oli selleks ajaks juba piisavalt suurt, et soomlast lõpujoonel siiski 1,5 sekundiga edestada. Filatov ületas lõpujoone kolmandana jäädes Saarest 14,7 sekundit. Esikuuikusse sõitsid end veel Kaspar Kangur (Honda, Paikuse MK, Catwees Honda Racing), lätlane Kristaps Veinbergs (KTM) ja Kaspar Haiba (Yamaha, Yamamoto RC).

Teine sõit oli võitja osas veidike rahulikum, kui Saar asus võistlejaterivi etteotsa juba avaringil ning suurendas iga ringiga järgnevatega vahet. Alguses sõitis teisena Veinbergs, kuid peagi möödus temast esmalt Filatov ja mõni ring hiljem ka Kangur. Saar edestas lõpuks Filatovit 13,5 ja Kangurit 17,4 sekundiga. Esikolmiku järel ületasid lõpujoone avasõidus neljanda koha saanud lätlane Raivis Sootee (Honda, Catwees Honda Racing), Veinbergs ja Haiba. Ruotsalainen heitles viimase ringini kolmanda koha nimel Kanguriga, kuid tegi sõiduvea ja sõitis end valli kinni ning langes seitsmendaks.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit Saarele (50 punkti), teine oli Filatov (42 p) ja kolmas Kangur (36 p), esikolmikule järgnesid Sootee (36 p), Ruotsalainen (36 p) ja Veinbergs (31 p).

Samades sõitudes osalenud amatööride kolm parimat olid päeva lõpuks Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK), Olari Saarme (Yamaha, Motobox Racing Team) ja soomlane Niko Alex Laakso (Kawasaki).

Addinol Eesti meistrivõistluste liidrina jätkab Filatov (189 p), kellest teiseks tõusnud Saar jääb maha ainult 3 punktiga. Sootee langes kolmandaks ja kaotab Filatovile nüüd 15 punktiga. Amatööride karikavõistluseid juhib Saar (194 p), teine on Müüriku neljas mees Raido Viinapuu (168 p) ja kolmas Raini Roomets (163 p), kes oli nüüd viies.

Quad Hobby võidukihutamistel heitlesid esikohale samad kaks kanget, kes eelmisel etapil Lange motokeskuses ning ka nüüd võitis Armin Pokk (Kawasaki, Saaremaa MK) mõlemad sõidud soomlase Petteri Sjögreni (Honda) ees. Kummaski sõidus lõpetas kolmandana Janek Vernik (Yamaha, Motobox Racing Team). Enamus hooaja sõitudest võitnud Pokk võttis karikasarja võidu 247 punktiga, kuna teisel kohal asuv Vernik jääb temast maha juba 55 punktiga, kuid etapilt on võimalik koguda maksimaalselt 50 punkti. Kolmandat kohta hoiab Aigar Metting (181 p), kes oli Müürikul 6.

Quad 200 ja 100 sõitsid samuti esikohale samad noored mehed, kes eelmisel etapil Langel ja ka nüüd osutus kummaski paremaks toonane esimene lätlane Lauris Eizans, kes võidutses kaasmaalase Matiss Palevicsi (mõlemad Honda) ees. Esimeses sõidus ületas lõpujoone kolmandana Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) ja teises avasõidus katkestanud Karl-Kristjan Kajak (Honda, Motoklubi K&K). Kokkuvõttes sai Eizansi ja Palevicsi järel Quad 200 klassis kolmanda koha Kurvits, Quad 100 esikolmik oli Müürikul aga Cris Sten Kutti (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing), lätlane Kristians-Janis Stolarovs (Honda) ja Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC, Catwees Honda Racing).

Kõik sõidud võitnud Eizans jätkab täisedu ja 250 punktiga meistrivõistluste liidrina, teine on Palevics (218 p) ja kolmas Kurvits (173 p), Quad 100 liider on Eesmäe (217 p), kellele järgnevad Kutti (178 p) ja Stolarovs (167 p).

Kõige väiksemate Quad 50 klassis võttis Müürikult etapivõidu avasõidu teisena lõpetanud, kuid teise võitnud Tanel Põdra (Apex, Pärnu MC, Catwees Honda Racing). Teise koha sai esimese sõidu võitnud, kuid teises liidrikohalt katkestanud ja 5. koha saanud Karl Robin Rillo (Apex, Motoklubi K&K) ning kolmanda koha punktid viis Müürikult kaasa Sten Press (Cobra, Karksi Racing Team), tema oli sõitudes 4. ja 3. Eesti meistrivõistluste liider on endiselt Põdra (228 p), kellele järgnevad Rillo (197 p) ja Press (194 p).

Külgvankritel võitsid avasõidu Venemaa vennad Igor ja Dmitri Rodionov (Zabel, AYR Racing Team), kelle järel lõpetas Kert Varik koos lätlasest korvimehe Haralds Kurpnieksiga, kes sai hiljutisel MM-etapil pihta ja tegi väikese võistluspausi. Teises sõidus võtsid aga Varik – Kurpnieks (Zabel, AYR Racing Team) venelaste ees oma ja võitsid etapi. Kummaski sõidus olid kolmandad Urmas Sugasep ja lätlane Arturs Linters (KTM, Sõmerpalu MK). Eesti karikavõistlused võitsid Rodionovid 156 punktiga, teise koha said Sugasep – Linters (131 p) ja kolmanda Markus Normak – Karl Albert Kasesalu (104 p), kes olid Müürikul neljandad.

Samades sõitudes osalenud hobi klassis saavutasid etapivõidu Indrek Aljes – Toomas Rinne (AYR-KTM, Kähra klubi), kellele järgnesid vennad Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK) ning Jarno ja Jüri Saan (Zabel, Kagu MK). Eesti karikavõistlustel oli esikolmik Aljes – Rinne (94 p), Lambid (92 p) ning Rain ja Marko Normak (72 p), nemad olid viimasel etapil neljandad.

Froosh MX Open sooloklassis võistlesid mees-mehe vastu Lääne-Virumaa omad parimad sõitjad Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing) ja Priit Rätsep (Honda, HRC Eesti Racing Team) ning mõlemad ratas-rattas toimunud põnevad võidukihutamised, kus parimate ringiaegade vahe oli ainult 0,009 sekundit, võitis kodurajal võistelnud Mägi.

Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste finaaletapp kõikidele klassidele sõidetakse 12. ja 13. septembril Tihemetsas.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: