Eesti naiste käsipallimeistriks tuli Reval-Sport/Padise ({{commentsTotal}})

Käsipall
Käsipall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti naiste käsipallimeistriks krooniti teist aastat järjest Reval-Sport/Padise, kes alistas kahemängulise finaalseeria kokkuvõttes Reval-Sport/Mella 53:49. Korduskohtumine lõppes 26:26 viigiga, poolaeg 13:12 Padisele.

Tiitlikaitsja Padise juhtis Kristiine Spordis tasavägiselt kulgenud korduskohtumist üheksa minutit enne normaalaja lõppu 23:22, kuid siis viskas kodus mänginud Mella kolm vastuseta väravat. Maarja Põldver vähendas Padise kaotusseisu 24:25-le, aga Jekaterina Tšerneštšuk viis Mella taas kahe tabamusega ette, kui mängida jäi kaks minutit. Seejärel teenis Tšerneštšuk aga kaheminutilise karistuse, mille Padise kasutas kahel korral ära, seades lõpusireeniks tabloole 26:26 viigi.

Mella resultatiivseimad mängijad olid Tšerneštšuk ja Volkova kaheksa ning Aleksandra Romanenko ja Natalia Gorožanina kolme tabamusega. Padise suurimateks skooritegijateks osutusid Maarja Põldver seitsme, Marie Urvik ja Kim Ly Hoang viie ning Veronika Londak nelja väravaga. Meistri puurisuul seisis kindlalt Linda Veski, kelle tõrjed ei lubanud Mellal kohtumise lõpus suuremat edu sisse teha.

Teist aastat järjest kulla võitnud Padisele ja hõbeda teeninud Mellale järgnesid lõppenud hooajal SK Tapa, AMV House/Põlva SK ning HC Tallinn.