MM: Esimene kuldmedal läks üllatuslikult Eritreasse, Fosti sai 20. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1440209730000 | amCalendar}}

Pekingis alanud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel läks esimene kuldmedal Eritreasse – meeste maratonis sai üllatuslikult esikoha võistluste kõige noorem osaleja, novembris 20-aastaseks saav Ghirmay Ghebreslassie.

Eritreale läbi aegade esimese maratonimedali toonud Ghebreslassie lõpetas ajaga 2:12.28. Hõbemedali võitis etiooplane Yemane Tsegay 2:13.08-ga ning pronksi ugandalane Munyo Solomon Mutai 2:13.30-ga.

Esimesena jäi medalita itaallane Ruggero Pertile, kes lõpetas ajaga 2:14.23.

MM-debüüdi teinud Roman Fosti, kes oli isikliku rekordi poolest (2:17.54) osalejate seas nõrgim, lõpetas ajaga 2:20.35 ja sai sellega 20. koha. Tegemist on Eesti maratoonarite poolt saavutatud kõigi aegade parema kohaga MM-il. Seni oli MM-il Eesti jooksjatest parim koht ette näidata Pavel Loskutovil, kes sai 1997. aastal 48. koha, vahendas Jooksuportaal.