Finaali avavaatuse võitis Reval-Sport/Padise, pronksmedal SK Tapale ({{commentsTotal}})

Reval-Sport/Mella ja Reval-Sport/Padise/Lasnamäe
Reval-Sport/Mella ja Reval-Sport/Padise/Lasnamäe Autor/allikas: Eesti Käsipalliliit

Eesti naiste käsipallimeistrivõistluste esimeses finaalkohtumises sai Reval-Sport/Padise Kehras 27:23 (12:12) jagu Reval-Sport/Mellast. Tasavägises pronksiseerias oli SK Tapa kahe mängu kokkuvõttes ühe väravaga üle AMV House/Põlva SK-st.

Finaal algas Padise dikteerimisel, kes läks ette 5:1, kuid avapoolaja keskpaigaks juhtis tiitlikaitsja vaid 5:4. Padise 7:4 eduseisul viskas Mella kolm vastuseta väravat ja puhkama mindi 12:12 viigiseisul. Teise poolaja alguses pääses Mella Kristina Zgurskaja tabamusest taas juhtima, aga siis teenis Jekaterina Tšerneštšuk kaheminutilise karistuse, mis käivitas Padise 6:1 vahespurdi. Tiitlikaitsjat vedas kuueminutilise perioodi jooksul kolm väravat visanud Maarja Põldver. Padise suurendas 18:14 eduseisu 23:15 peale ning võitis 27:23.

Padise suurimateks skooritegijateks osutusid Maarja Põldver 7, Kim Ly Hoang 6 ja Marie Urvik 4 tabamusega. Mellale tõid Tšerneštšuk ja Anastassia Volkova parematena 7 väravat.

Meister selgub 11. aprillil Kristiine Spordis, kui naiskonnad peavad algusega kell 17.45 korduskohtumise.

Tänavune pronksmedal kuulub Tapale, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes AMV House/Põlva SK 60:59. Avakohtumise kodus 27:30 kaotanud Tapa jäi Põlvas 1:3 kaotusseisu, kuid pääses ette 7:6. Poolaja lõpp kulges tasavägiselt ning puhkama mindi külaliste üheväravalises eduseisus 16:15. Teisel poolaja alguses tegi Tapa 17:17 viigiseisul 5:0 vahespurdi, minnes juhtima 23:17. Võõrustajad said vahe veel kolmele tabamusele, kuid Tapa võttis lõpuks 33:29 võidu ning teenis pronksmedali.

Tapa resultatiivseimad mängijad olid Mia-Marii Tedrekull 10 ning Marjette Maie Müntser ja Siiri Andre 7 tabamusega. Põlva edukamateks osutusid Teele Utsal 12, Selma Rein 7 ja Janeli Patrail 5 väravaga.