Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lõuna-Läänemaal tutvustati lastele rannajalgpalli

Kuidas mängida rannajalgpalli paigas, mis ei asu ühegi veekogu ääres? Lõuna-Läänemaa spordihuvilised otsustasid seda teha karjakoplis, kus kohalikele maalastele jagasid pühapäeval näpunäiteid Eesti koondise mängijad.

Ei juhtu sageli, et rahvuskoondise mängijad leiavad kõigest loetud päevad enne Euroliiga finaalturniiri algust aega, et sõita väikesesse maakohta noori sportlasi juhendama. Just seda tegid täna aga Eesti rannajalgpallikoondise mängijad Andres Aniko, Aleksander Saharov, Indrek Palm ja Läänemaalt pärit Priit Mäeorg.

Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi ja Massu mõisa poolt kohalikus karjakoplis korraldatud koolituse eesmärgiks oli näidata lastele, et põnevaid üritusi saab pidada ka maakonnakeskusest kaugemal.

"Me peame oma maalastele pakkuma erinevaid asju, et meie maalapsed saaksid osaleda, osa võtta erinevatest spordiüritustest ja kes neid ikka teeb, kui me peame neid ise tegema. Meie omad spordiklubid, kultuuriseltsid. Me peame kõik oma laste nimel tegema ja see ongi hea näide," rääkis Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi treener Jaanus Getreu.

Kohale tulnud noorte jaoks oli rannajalgpalliga tutvuse tegemine midagi uut, senised kogemused pärinesid neil traditsioonilisest pallimängust. Õppetunde alustati kergematest sööduharjutustest ja sealt liiguti edasi juba keerukamate asjade juurde.

Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi ridades üles kasvanud Priit Mäeorg ütles, et käib oma endise treeneri kutsel alati hea meelega kodukandi noortele näpunäiteid jagamas.

"Murujalgpall on täitsa teine mäng, et üritatakse palli liigutada maast, aga rannajalgpallis oleks hea, kui liigutataks palli võimalikult palju õhust. Nad said ilusti hakkama, kuigi on näha, et selline murujalgpall on ikka veres," märkis Mäeorg.

Massus lapsi juhendanud rahvuskoondislasi ootab ees töine nädal. Juba homme algab neil treeninglaager ja 20.-23. augustini osaletakse Pärnus rannajalgpalli Euroliiga superfinaalis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: