Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rasmus Mägi MM-ist: pingeid ma endale panna ei lase

Rasmus Mägi läheb esmakordselt Jaapanisse, Marugamesse ettevalmistuslaagrisse. Idee just seal oma vormile lihv anda tuli olümpiavõitjalt Gerd Kanterilt.

"Valisime Jaapani, sest Gerd Kanter ja Indrek Tustit on selles kompleksis, kuhu läheme, varem käinud ja julgesid soovitada. Seal on hea kohaneda ja valmistuda rahulikult maailmameistrivõistlusteks," ütles Mägi ETV-le.

Kümme päeva enne MM-i ettevalmistuses midagi suurt muuta ei saa. "Ma arvan, et lähima kümne päeva jooksul on eelkõige tähtis selline värskus üles leida ja selline õige ilus oma jooks, kus on siis piisavalt lõtvust ja sellist kergust. Kui see õnnestub saavutada, siis usun, et MM-il on hea joosta. Lähima kümne päeva jooksul suurt muuta ei ole võimalik ja leiutama pole mõtet hakata," sõnas Mägi.

Eelmisel hooajal saavutatu põhjal Mägi endale pingeid peale panna ei lase. "Kõik, mis on jäänud eelmisse aastasse, jäi eelmisse aastasse. Zürich andis hea kogemuse, aga tänaseks päevaks on Zürich minevik. Pingeid ma endale panna ei lase. Meil on üsna huvitav koondis, kus on tegelikult väga palju üllatusvõimelisi sportlasi lisaks minule ning loomulikult Kanter on koondises," rääkis Mägi.

Eesti meistrivõistlustel maailma hooaja 11. tulemuse, 48,65 sekundit välja jooksnud Mägil on selja taga kümme starti ning Teemantliigas osalemise tõttu on tugevamal tasemel võistlusi olnud mullusest rohkem. "See on kahe otsaga asi. Kui Teemantliigal võistelda ei saaks, siis kindlasti oleks hooaja jooksul tugevamal tasemel võistlusi märgatavalt vähem. Teisest küljest hoiaks see jällegi sellist värskust just MM-i jaoks. Praegu olen sellises seisus, kus need Teemantliigad tuleb sedasi mõnusalt ära seedida ja ennast uuesti MM-iks valmis seada," selgitas Mägi.

"Tihti võib paljude sportlastega juhtuda see, et kui terve hooaeg kõrgel tasemel võistelda, siis MM-iks seda püssirohtu ei jätku. See seis on tõesti uudne minu jaoks ka, aga ma usun, et ma tulen sellega piisavalt hästi toime, et ka MM-iks jätkuks püssirohtu ja kindlasti Teemantliigas võistlemine on andnud väga palju uusi mõtteid ja kogemusi, mida järgmistel aastatel kasutada. See, kuidas see realiseerub lähinädalate jooksul on üks asi, kuid palju on sellest hooajast võtta juba järgmiste hooaegade jaoks," rääkis MM-i avapäeval, 22. augustil starti minev Mägi.

Toimetaja: Siim Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: