Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Balta: üheks jooksuks MM-ile minna ei ole mõtet

Foto: ERR

Ksenija Balta on kõrvalalal, 100 meetri sprindis teinud tänavu vaid ühe jooksu. Juulis spurtis ta Viljandis 100 meetrit 11,36 sekundiga ja mahtus nüüd sellega 56 MM-ile kutsutava sprinteri hulka. Sellest pakkumisest Balta loobus, sest ei soovi tiitlivõistlusele ühe jooksu turistiks minna.

"Ma ikkagi valmistusin kaugushüppeks. Kogu ettevalmistus käis selle nimel, et minna sinna kaugushüppes pakkuma konkurentsi kõrgemal tasemel. 100 meetris ma ei tunne, et olen võimeline pakkuma konkurentsi ja selles osas ma ei näe mõtet, et suure tõenäosusega üheks jooksuks sinna sõita ja siis ära sõita," selgitas Balta ETV-le.

Balta tõi ka välja, et praegu ei ole ta 100 meetri jooksus heaks tulemuseks valmis. "Ma olen teadlik oma võimetest ja ma võin kindlalt öelda, et praegu ma ei ole sellises vormis, et 11,30 sisse ei joosta ja see on ka põhjus, miks sinna mitte sõita," sõnas Balta.

Põhialal, kaugushüppes jäi Balta 32 MM-ile pääsenud naise hulgast esimesena välja ja sellest on tal väga kahju, sest Kadriorus hüpatud 6.66 näitas, et seitse meetrit pole utoopia, kui taastada varasem tehnika. "Kaugushüppes on mul vorm suurepärane. Eesti meistrivõistlustel, kes oskas vaadata, siis oli näha, et minek on väga hea, aga kuna nii suur tehniline praak on hetkel, siis oli võimatu teostada ennast. Kui mul oleks varasemast ajast tehnika ja praegused võimed, siis oleks läinud võistlustele vaid ühe mõttega, et seitse meetrit hüpata," rääkis Balta.

Tulevikust rääkides rõhutas Balta, et kõige tähtsam on tervis korda saada. "Kõige tähtsam on praegu jalg terveks saada. Õppida tehnilist poolt uuesti. Kui õppida see tehniline pool selgeks, siis ei tekiks ka vigastusi nagu hetkel on selle pöiaga tekkinud. See asi tuleb korda saada. Kõige suurem soov on minna tiitlivõistlustele kõrgete eesmärkidega ja võidelda ainult kõige kõrgemate eesmärkide eest," ütles Balta.

Toimetaja: Siim Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: