Mart Maasikrand sai Stockholmi ultramaratonil 30. koha ({{commentsTotal}})

Jooksmine
Jooksmine Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ultrajooksja Mart Maasikrand võistles ainsa eestlasena 8. augustil 100 kilomeetri pikkusel Stockholmi ultramaratonil, kus sai 106 lõpetaja seas 30. koha ajaga 10:04.21.

Rahuliku kulgejana seadis Maasikrand eesmärgiks joosta kõik kilomeetrid ühtlaselt alla 6 minuti, et saada lõpuaeg alla kümne tunni. "Paraku ei tulnud välja. Rada osutus üsna künklikuks ja Stockholmis juhtus olema selle suve üks palavamaid päevi. Paar jooksjat veeti rajalt suisa kiirabiga minema," vahendas Maasikrand Jooksuportaalile. Osalejad said valida kolme distantsi vahel: 50, 75 ja 100 kilomeetrit. 100 km jooksu raames peeti ühtlasi Rootsi meistrivõistlused.

Meestest võitis 100 km jooksu marokolane Said Moujed ajaga 7:46.07. Ta alustas ultrajooksu pööraselt kiire tempoga selle distantsi kohta, läbides kilomeetreid 3.36-3.38-ga, mis maksis hiljem kätte. Nii suutis marokolane vastu pidada ligi 20 kilomeetrit. Edasi hakkas kiirus vähenema, olles 35. kilomeetriks 3.55. Maratoni (42,195 km) vaheajaks sai marokolane 2:40.39. Sealt alates kukkus Moujedi tempo üle 4 minuti kilomeetri kohta ja alates 60. kilomeetrist läbis ta kilomeetreid juba rohkem kui 5 minutiga.

Ent marokolasele kuulus üldarvestuses alles 3. koht, sest kaks tugevat Horvaatia naist olid temast kiiremad. Üldarvestuses kuulus esikoht Marija Vrajicile ajaga 7:37.09. Teise koha sai Nikolina Sustic 7:41.46-ga. Kolmandana lõpetas ja krooniti Rootsi meistriks Stina Svensson 7:51.19-ga. Meestest platseerus teisele kohale Dennis Sundman Rootsist 7:47.50-ga. Kolmandaks tuli tema kaasmaalane Fredrik Berglund 7.53.10-ga. Kokku suutis 100 km jooksu lõpetada 86 meest ja 20 naist.