Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuressaares lõppesid 14. Eestimaa suvemängud

Foto: ETV

Kuressaares lõppesid spordiliidu Jõud poolt korraldatavad Eestimaa 14. suvemängud, kus osales üle 3000 sportlase valdadest ja linnadest.

Viimaseks spordialaks kolmepäevastel võistlustel oli meeste korvpalli finaal, kus Tartumaa võistkond oli üle Jõgevamaa meeskonnast ja viisid oma maakonda selle ala võidukarika.

Aga erinevaid spordialasid maakondade, linnade ja valdade sportliku pingerea selgitamiseks oli kokku 26. Mängude peakorraldaja oli Eestimaa Spordiliit Jõud.

"Meie tegevus haarab ligi 700 spordiklubi ja umbes 40 000 inimest. Ja ma arvan, et kuna inimesed tegelevad rohkem liikumisega ja spordiga, siis see arv kindlasti suureneb," sõnas ETV spordiuudistele Eestimaa Spordiliidu Jõud peasekretär Tarmo Volt.

Kõikide punktide kokkuliitmisel selgus, et enam kui 10 000 elanikega linnadest võitis Kuressaare ja seda 1 punktiga Pärnu ees.

"Me rõhutame seda igal hetkel, et me oleme terviselinn ja spordisõbralik linn, lastesõbralik linn. Ja kindlasti nüüd see tõstab selle sisulist väärtust veelgi, sest see on tegelikult reaalsete tulemuste eest," kinnitas Kuressaare spordibaaside juht Mati Mäetalu.

Väiksematest linnadest oli parim Türi linn. Väiksematest maakondadest oli parim Saare maakond ja suurtest, enam kui 40 000 elanikega maakodadest võitis kokkuvõttes Tartumaa.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: