Allar Raja: mugav oli sõita ja sai vajutada, palju jalas jõudu oli

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti neljapaat koosseisus (vasakult) Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo. Autor/allikas: Fred Killing/Eesti Sõudeliit

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo sai Luzernis peetud sõudmise MK-etapil 3. koha.

Viiendal veel startinud Eesti oli 500 m peal kolmas, poolel maal oli Eesti jätkuvalt kolmas, 1500 m peal jagas Eesti kolmandat kohta ning samal positsioonil jõuti ka finišisse ajaga 5.46,78. Kindla esikoha sai Saksamaa ajaga 5.43,89, teine oli Uus-Meremaa 5.45,50-ga.

„Stardist alates kuni finišini oli üllatavalt hea sõita. Mitte üllatavalt, eelsõidu põhjal oli ka juba tunda, et mugav on töötada, mis ongi sel aastal olnud märksõna varasematel võistlustel – küll pingutad, aga ei ole mugav ja ei saa tühjaks sõita. Nüüd oli seis selline, et oli mugav sõita ja sai vajutada nii palju, kui oli jalas jõudu,” kommenteeris Raja Vikerraadiole. „Arvan, et iga mees vajutas tänasel päeval enda maksimumi. Positiivne on see, et selle eest saime ka medali, mitte ei pidanud jälle lõpetama B-finaalis.”

„Start on teatud mõttes ikkagi oluline, endal on sellist võitlevat hinge võib-olla rohkem, kui näed, et oled juba starditõmmetest positsioonil ja pole vaja hakata tegema eraldi mingisugust ponnistust, et jõuda teistega ühele joonele. Ja kui see tuleb loomulikult välja, nagu meil täna, siis see annab enesekindlust MM-iks,” jätkas Raja. „Meie taktika oli distantsi peal teha nii palju tööd ära, kui jõuame, meil see lõpukiirendus nii tugev ei ole. Seekord pronksi peale ilusti vedasime välja. Ideaalne oleks muidugi hõbe või kuld, aga arvestades hooaja algust, kus olime kogu aeg seitsmendad-kaheksandad-üheksandad, on praegu tunne hea.”

Vahepeal katsetati erinevaid paatkondi, aga siis otsustati naasta selle koosseisu juurde, kellega saadi Londoni olümpial neljas koht. „Viimane muudatus oli tõesti see, et Andrei tuli paati ja ta on ennast väga hästi õigustanud. Tema töövõime kahel kilomeetril on väga kõrge, seda oli tunda ka treeningutel. Tundub, et paadis on jõudu natuke rohkem kui hooaja alguses, see meil oli ka tegelikult varem puudu,” arutles Raja.

Kuidas septembri alguses peetavaks MM-iks valmistuma hakatakse? „Praegu oli välkkoosolek, kus treener pakkus välja, et läheks Balti matšile, aga lükkasime selle ümber, kasutame seda vähekest aega maksimaalselt hästi treenides,” sõnas Raja. „Augusti alguses on Eesti meistrivõistlused, peale seda teeme veel treeningtsükli. Ehk annab midagi nii füüsiliselt kui ka tehniliselt juurde saada enne maailmameistrivõistlusi.”

Millise tulemuse peab MM-il tegema, et tagada koht tuleva aasta olümpial? „Seekord on esmakordselt võetud olümpial meeste paarisneljasel kohtasid vähemaks. Kui varem sai 11 paati MM-ilt otse, siis nüüd kaheksa. Selle kaheksa esimese koha peale läheb MM-il päris tõsiseks rebimiseks,” arvas Raja.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: