Universiaad: dramaatiliselt alanud päev lõppes edukalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juhan Mettis
Juhan Mettis Autor/allikas: Sille Annuk/Scanpix

Tänase võistluspäev oli Eesti delegatsioonile XXVIII suveuniversiaadil edukas, kuigi hommik oli täis traagikat ja draamat.

Vehklemisrajal oli Eesti naiskonna (Nelli Paju, Anu Hark ja Veronika Zuikova) vastaseks kaheksandikfinaalis tugev Prantsusmaa naiskond. Kohtumine algas meile kurjakuulutavalt – esimese kohtumise kaotas Veronika 0-5, teise minimatši lõpuks suutis küll Nelli ühe torke tagasi teha, kuid kolmandiku kohtumise järel juhtisid prantslannad 15-7, sest Anu jäi oma kohtumises 1-5 alla.

Teise kolmandiku lõpuks juhtis Prantsusmaa ikka 29-23, kuigi vahepeal suutis Nelli vahe vähendada vaid ühele torkele 23-24, kahjuks oma matši lõpus lasi siiski prantslannal teha viis torget. Viimased kohtumised olid küll edukamad. Alustuseks suutis Anu Hark oma viimase kohtumise võita 7-5 ja vahe oli neli torget.

Veronika vahendas vahet veelgi ühe torke võrra ja nii oli seis enne vimmast kohtumist 35-38. viimaseks kohtumiseks läksid rajale Nelli Paju ja Jacques Andre. Nelli pingutas väga, jõudis viigini 41-41, jäi uuesti taha 42-44, kuid enne normaalaja lõppu olid tablool taas viiginumbrid 44-45. Lisaajaks loositi Eestile prioriteet. Kahjuks tegi lisaajal otsustava torke prantslanna, mis lõpetas meie vehklejate võistluse universiaadil. Meie naiskonnale 11. koht, kuid Prantsusmaa naiskond alistas suhteliselt kindlalt veel Korea, Itaalia ja Venemaa ning tuli kullale.

Seda võimsamalt esines judo absoluutkaalus Juhan Mettis. Esimeseks vastaseks kaheksandikfinaalis oli tal sakslane Pierre Borkowski. Ajaga 2.30 võitis Juhan ipponiga. Veerandfinaalis oli vastaseks tšehh Michal Horak, keda Juhan oli paar päeva tagasi võitnud. Kohtumine oli äärmiselt tasavägine, kuigi alguses oli Juhan ründavam pool ning suutis teha ka kaks ipponit kohtumise lõpp oli täis pinget, sest Juhan väsis ja vastane ründas, pealegi oli lõpus mõlemal ka kolm shidot.

Ometi õnnestus just Juhanil teha viimasel sekundil waza-ari vääriline heide ning võtta võit. Poolfinaalis tuli vastaseks ukrainlane Fedir Panko. Selles kohtumises oli Juhan parem, võitis Ipponiga ning jõudis finaali, kus vastaseks on jaapanlane. Kuigi finaalis tuli tunnistada jaapanlase Katsuma Ueda paremust on hõbemedal väga tubli tulemus . Ühtlasi oli Juhani medal esimeseks medaliks judokatele universiaadil. Juhani saavutus on seda väärtuslikum, et õhtust saadik põdes ta mingit kõhuviirust, kuid meie tublid füsiod suutsid ta võistluskonditsiooni viia.

Täna olid võistlustules ka sõudjad. Joosep Laos ühesel oli B-finaalis neljas, mis andis talle kokkuvõttes kümnenda koha. Meie kahesed sõudsid A-finaalis. Meestest olid Jüri-Mikk Udam ja Geir Suursild viiendad ajaga 6.16,11. Meie naiste kahese sõit lagunes lõpuks täiesti. Kaisa Pajusalu-Marliis Reinkort olid finaalis kindlalt viimased, mis tähendas siiski kuuendat kohta üldkokkuvõttes. Väga edukas päev oli leedulastele, kes võitsid sõudekanalil tervelt neli kuldmedalit ja ühe hõbemedali.

Naiste õhupüssi 50m lamades laskmises oli Valeria Kaljuhhina kahekümne teine 615,7 silmaga, kokku oli naisi laskmas 50.

Ujumises püstitas 100m vabalt ujumises Vladislav Pašurin isikliku rekordi 51,99 ja oli selle ajaga kolmekümne viies. Andri Aedma sai ajaks 52,45 ja oli 48. kokku startis selles ujumisliigis 73 sportlast.

Medaliriikide edetabelis on Eesti ühe hõbeda ja ühe pronksiga jagamas 27. kohta koos Valgevene, India, Serbia ja Slovakkiaga. Tabelit juhib Korea 40 medaliga (19-11-10) Jaapanil on küll medaleid rohkem (43), kuid kuldasid on neil vähem (13) Leedu on üheksas nelja kulla, ühe hõbeda ja kahe pronksiga.

Homme alustab Mari Hütsi golfiturniiri. Judokad võistlevad meeskondlikul turniiril, avaringis ollakse vaba, teises ringis minnakse kokku Poolaga. Võistlust jätkavad lauatennisistid, sulgpallurid, ujujad. Korvpalluritel seisab homme ees mäng Hiinaga.

Toimetaja: Siim Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: