Spinnakeri regatti alustas rekordarv osavõtjaid kahelt kontinendilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keith Luur
Keith Luur Autor/allikas: Riina Ramst

Tallinnas toimuval purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil, 39. Spinnakeri regatil osaleb 197 purjetajat kuuest riigist. Avapäev pakkus Optimist ja Zoom8 paatidel võistlevatele eestlastele, lätlastele, leedukatele, soomlastele, venelastele ja austraallastele rohkelt tuult.

Tuul puhus Tallinna lahel kella 14-ks planeeritud esimese võistlussõidu stardi eel keskmiselt 13 m/s, mida oli noorpurjetajate jaoks selgelt liiast. Selline seis püsis aga tunde ning alles päris õhtul, kella 18 ajal oli tuul piisavalt vaibunud, et võimaldada kannatlikult oodanud sportlastel lõpuks merele suunduda. Päeva ainus võistlussõit seilati 7-8 m/s puhunud tuule, suviselt kuuma päikesepaiste ja üsna kõrge laine tingimustes.

Väga suure osavõtjate arvuga Optimist klass stardib regatil kahes grupis. Kõige säravamalt alustasid ning esimest-teist positsiooni jagavad venelased Vladimir Novosjolov ja Nikita Melnikov. Kolmanda-neljanda rea on tulemustabelis hõivanud venelane Rodion Brovin ja meie noormees Kaarel Paal (ESS Kalev Jahtklubi). Tänase sõidu oma laevastikes kolmandana lõpetanud venelane Daniil Fenko ja soomlane Jaakko Vauhkonen jagavad üldkokkuvõttes viiendat-kuuendat kohta.

Zoom8 klassis sai väliskonkurentide ees uhkelt esimesena üle finišiliini purjetada Keith Luur (Pärnu Jahtklubi). Teisena lõpetas sõidu Elias Odrischinsky Soomest ja kolmandana Daniil Usatšev Venemaalt.

Optimist klassis osaleb regatil 149 ja Zoom8 klassis 48 võistlejat.

Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ja pühapäeval kell 11. Kokku on plaanis pidada 8 sõitu.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: