Eesti aerutajad tulid seenioride Euroopa meistriteks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roman Vernhoff ja Urmas Varm
Roman Vernhoff ja Urmas Varm Autor/allikas: Canoe Marathon European Championship

Sloveenias Bohinjis toimuval maratonaerutamise Euroopa meistrivõistlustel tulid Roman Vernhoff ja Urmas Varm kahesüstal vanuseklassis 60-64 Euroopa meistriteks.

19 km pikkusel distantsil tuli Bohinji järvel teha viis 3,36 km pikkust ringi. Maratonvõistluste põnevamaks muutmise eesmärgil tuli võistlejatel igal ringil joosta koos paadiga maismaal lisaks 120 meetrit.

Varm ja Vernhoff läbisid distantsi ajaga 1.34.13,31 edestades teiseks tulnud prantsuse süsta Eric Legrand – Christian Wiatte vaid 4,47 sekundiga.

Mõlemad Eesti esindajad võtsid aerutamismaratonist osa ka ühesüstadel. Samuti 19 km distantsil tuli Vernhoff teiseks ja Varm viiendaks. Kaotust võitnud britt Melvin Swallowile kogunes neil vastavalt 3.19,36 ja 8.36,79.

Sel nädalavahetusel toimub koduse aerutamishooaja tippsündmus Pühajärve regatt, kus starti tulevad kõik Rio de Janeiro olümpiapiletit jahtivad aerutajad. Pikkade traditsioonidega võistlusel on tavaks, et 5 km Pühajärve ringi sõidavad tegevsportlased ühesüstadel ning veteranid paatkondades.

Toimetaja: Siim Semiskar