USA nõuab FIFA ametnike väljaandmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

FIFA
FIFA Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriigid on esitanud avalduse Šveitsi justiitsministeeriumile, et viimased annaksid välja mais vahistatud Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) ametnikud.

Süüdistatavatel ja nende advokaatidel on aega 14 päeva väljaandmise taotlusele vastamiseks, mis võib pikeneda, kui selleks on mõjuvad põhjused. Pärast seda annab mõne nädala jooksul Šveitsi justiitsministeerium taotlusele vastuse.

Kokku on süüdistuse süstemaatilises korruptsioonis saanud seitse kõrgemal positsioonil olevat FIFA ametnikku. USA föderaalorganid panevad ametnikele muu hulgas süüks väljapressimist, rahapesu, pettust ning muid kuritegusid, mis on pandud toime kahe aastakümne vältel. Kuritegelikul viisil liikus enam kui 150 miljonit dollarit.

Kõiki seitse süüdistatavat ametnikku on pärit Lõuna-Ameerika ja Kariibi mere regioonist. Hetkel hoitakse vahistatuid erinevtes Zürichi regiooni vanglates, et vältida võimalikku kokkumängu.

Toimetaja: Siim Kaasik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: