Eurosport omandas olümpia teleõigused, Eesti televaataja mängudest ilma ei jää ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) avalikustas, et Euroopa suurima spordikanali Eurospordi omanikfirma Discovery Communications omandas aastateks 2018-2024 olümpiamängude teleõigused Euroopas.

Discovery omandas 1,3 miljardi euro eest eksklusiivõigused nii teles, veebis kui mobiilis olümpia näitamiseks. Leping hõlmab endas kõiki riike peale Venemaa, lisaks olid Prantsusmaal ja Suurbritannias õigused 2018. ja 2020. aasta olümpiateks juba varem müüdud ning seega puudutab see neid kahte riiki alates 2022. aasta olümpiast.

„Iseenesest fakt, et Discovery õigused omandas ja Eurosport neid tasulises televisioonis üle Euroopa näitab, ei pruugi olla Eesti Rahvusringhäälingu jaoks ei hea ega halb uudis, kuid vaataja sellest kindlasti ei kaota,” kommenteeris ETV sporditoimetuse juhataja Rivo Saarna ERR-i spordiportaalile. „Oleme jõudnud õiguste hankimise protsessis järgmisesse etappi. Kindlasti olümpiamängud 2018. aastal ERR-i ekraanile jõuavad, aga mis mahus ja mis tingimustel, on veel lahtine. Eesti sportlastele saab keskenduda ainult Eesti telekanal, Eurosport ei hakka seda kunagi tegema. Aga muretsemiseks pole põhjust, ERR hoolitseb selle eest, et Eesti televaataja näeks Eesti sportlasi.”

„Sellise väikese riigi jaoks nagu Eesti moodustab õiguste maksumus kogu olümpiamängude tootmisest ligikaudu neljandiku. Väga suure osa sellest projektist on ülekandeliinide tasud ja tootmiskulud, mis teevad olümpiamängude taoliste suurvõistluste tootmise väga kalliks,” lisas Saarna.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: