Maailma 400 m jooksu edetabelijuht tuli Eugene'is riigi meistriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA kergejõustiku meistrivõistlustel Eugene'is selgub ühtlasi ameeriklaste koondis maailmameistrivõistlusteks. Meeste 400 meetri tõkkejooksu võitis hooaja edetabeli esinumber Bershawn Jackson.

Kolm ameeriklast, kes asuvad kaheksa nädala pärast maailmameistrivõistlustel Pekingis 400 meetri tõkkejooksu medaleid jahtima, on Bershawn Jackson, Johnny Dutch ja Kerron Clement. Eugene'is mahtus esikolmik 15 sajandiku sisse, kui Jackson jooksis võiduajaks 48,29.

Tugevat konkurentsi USA meistrivõistlustel, eriti sprindialadel iseloomustab ilmekalt asjaolu, et sageli on poolfinaalide või isegi eeljooksude tulemused paremad, kui finaalis. Nii näiteks võitis naiste tõkkesprindi finaali Dawn Harper-Nelson 12,55-ga. Kolmandaks jäänud Sharika Nelvis oli poolfinaalis 18 sajandikku kiirem ning püstitas eeljooksus maailma hooaja tippmargi 12,34.

Naiste 400 meetri poolfinaalis hooaja tippmargi jooksnud Francena McCorory jäi finaalis koguni neljandaks. Võitis Allyson Felix ajaga 50,19. Naiste kaugushüppe võitis hooaja tippmargiga 7.12 Tianna Bartoletta, kes eelmisel päeval oli 100 meetri finaalis viies.

Toimetaja: Siim Semiskar