Justin Gatlin alistas juba eeljooksus 20 sekundi piiri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Justin Gatlin
Justin Gatlin Autor/allikas: AFP/Scanpix

Ameerika sprinter Justin Gatlin jooksis USA katsevõistlustel 200 meetrit eeljooksus ajaga 19,92.

Kui Gatlin peaks jõudma Eugene'is kolme hulka, siis saab ta ka sel alal Pekingi MM-il konkureerida Usain Boltiga. Poole lühemal maal Gatlin ei osalenud, sest sellelt distantsilt on tal juba MM-pilet taskus.

Lisaks Gatlinile jooksis eeljooksudest 20 sekundist kiiremini ka Isiah Young, kes sai kirja aja 19,99. 200 meetri jooksu finaal peetakse pühapäeval.

Rasmus Mägi alal ehk 400 meetri tõkkejooksus pääsesid esikolmikusse Bershawn Jackson (48,29), Johnny Dutch (48,43) ja Kerron Clement (48,44).

Naiste kaugushüppes ületas Tianna Bartoletta seitsme meetri piiri (7.12) ja naiste 100 meetri tõkkejooksu võitis 12,55-ga Dawn Harper-Nelson, kellele vaid sajandikuga kaotas Kendra Harrison.