Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Täna algavad Ruilas Eesti meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus

2014. aasta seenioride koolisõidu Eesti meister Dina Ellermann hobusel Landys Akvarel.
2014. aasta seenioride koolisõidu Eesti meister Dina Ellermann hobusel Landys Akvarel. Autor/allikas: Külli Tedre

Täna algavad Ruilas Eesti meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus. Neljal võistluspäeval antakse kokku 400 starti ja võistlusel osaleb üle 160 sportlase pea 190 hobusel.

Traditsiooniliselt viiakse Ruilas üheaegselt läbi kõikide vanuseklasside meistrivõistlused kooli- ja takistussõidus. Ametlikud meistrid selguvad poniklassis, laste (takistussõit), juunioride, noorte ja seenioride (täiskasvanud) klassides. Mitteametlikult ehk ratsaliidu siseselt viiakse läbi meistrivõistlused koolisõidu lasteklassis ning kooli- ja takistussõidu harrastajate klassis. Ka tänavu on just harrastajate võistlusklassis kõige enam osavõtjaid: koolisõidus stardib 25 ja takistussõidus 43 harrastajat.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär Siim Nõmmoja tõi positiivse arenguna välja käesoleval aastal just juunioride ja noorte klasside osalejate arvu tõusu. „On hea meel tõdeda, juunioride ja noorte tase on tänavu tõusnud ja nendes võistlusklassides on osalejaid rohkem. See on positiivne märk meie spordile,“ sõnas Nõmmoja pressiteate vahendusel.

Meistrivõistlused algavad neljapäeva hommikul ja esimesel päeval on kavas laste, ponisportlaste ning juunioride esimesed osavõistlused takistus- ja koolisõidus. Reedel selguvad pärast teist osavõistlust samade klasside medalivõitjad. Laupäeval asuvad starti noored, seeniorid ning harrastajad, kelle parimatele antakse medalid kaela pühapäeval.

Koolisõidu seenioride klassis asub tiitlit kaitsma Dina Ellermann, kellele pakuvad konkurentsi Age Luha, Diana Pruks, Getter Kangur ja Marika Vunder. Takistussõidus on võistlustules 20 võistluspaari. 2014. aasta meister Heiki Vatsel seekord ei osale, samuti jääb vigastuse tõttu kõrvale Rein Pill, kelle põhiratsuga A Brok katsub õnne Tiit Kivisild. Tiitlit asuvad teiste hulgas jahtima veel Gunnar ja Kerttu Klettenberg, Urmas Raag, Paul Argus, Margit Mägi, Katrin Pill, samuti noored tulijad Meriel Isok ja Linda Randpere.

Pühapäeval on seenioride klassi koolisõidu II osavõistluse alguseks planeeritud 12.25 ja takistussõidu alguseks 16.50.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: