Sõudmise neljapaadi kogenud koondis mõtleb endiselt olümpiamedalile

Foto: ERR

Meie tippsõudjad jätkavad olümpiale pürgimist neljapaadis ning "Suurmeistrite" saates kinnitasid mehed, et mõtlevad endiselt olümpiamedali võitmisele, mitte ainult olümpiapääsme teenimisele.

ETV otsestuudiosse saabunud sõudemehed olid peatreener Matti Killingu mingil määral üllatava, samas katsevõistlust arvestades loogilise otsusega, et minna edasi hoopis kolme aasta taguse kvartettiga, rahul. Eessõudja Kaspar Taimsoo märkis, et otsuse, millestes paatides sõidetakse, teeb vastutust kandev peatreener ja kuna ehku peale proovimiseks aega enam pole, siis tõsteti neljapaati kokku kõige kogenumad ja jõulisemad mehed, kes olid ka katsevõistlusel noortest kiiremad.

"Peame pigem panema kõik kaardid ikkagi lauda ja tegema Lucerne'is tulemuse, mis näitab, et me oleme õigel teel," lausus Taimsoo ETV-le.

Luzerni maailma karikas on 12. juulil ja siis on näha, kas nelik, kus noore Sten-Erik Andersoni asemel on kogenud Andrei Jämsä, suudab arendada paremat koostööd kui nüüd EM-il kaheksandaks jäänud paatkond. "Üleöö tugevaks ei saada, aga paat võib küll hakata üleöö libisema ja tegelikult ka nii on," sõnas Taimsoo. "Teinekord täiesti lihtsad vahetused nelja mehe vahel paatkonna järjestuses võivad tuua hoopis teise tulemuse, mida toob seesama paatkond teises järjestuses. See on selline sõudmise tehniline või müstiline iseloom."

Jämsä, kes on kuulunud nii maailma kui ka Euroopa meistrivõistlustel medaleid võitnud neljapaatidesse ja sõitis koos Kaspar Taimsoo, Tõnu Endreksoni ja Allar Rajaga Londoni olümpial välja neljanda koha, on väga rahul, et saab taas võistelda neljapaadis. "Ma ütlen ausalt, et ma ei püüdnud üldse sinna neljasesse saada," lausus Jämsä. "Aga mul on hea meel praegu seal olla. Seda ma ka tunnistan, et see nii on. See on võimas paat ja praegu on kõige tähtsam koostööd ja ühtset arusaamist leida, kuidas seal tõmmata ja kuidas jõudu rakendada."

Nüüd peavad peatreener ja mehed jõudma veel ka selgele arusaamisele, millise tehnikaga suudavad sportlased paadi kõige kiiremalt jooksma panna. "Istun meeste ja treeneriga maha korra ja räägime selle asja läbi," lubas Taimsoo. "Et kõik mõistaksid ja mõtleks ühes suunas. Et mida me üritame saada, kuidas me seda täpselt teeme või tulevad korraldused treenerilt, minult või kelleltki teiselt. Et kõik saavad aru, mida silmas peetakse."

Olümpiapääsme võitmiseks peab nelik jõudma MM-il kaheksa parema hulka ja kogenud Endrekson on selles kindel: "Ma arvan, et see on väga reaalne. Ma pigem mõtlen medali ja A-finaali peale. Ei ole mõtet mõelda selle peale, mitu pääset tuua. Eesmärk peab tunduvalt kõrgem olema."

Maailmameistrivõistlused, kus ollakse taas rambivalguses ja kus palju kaalul, algavad augusti lõpus Prantsusmaal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: