Pika traditsiooniga Jüri Lossmanni jooks saab täiesti uue ilme ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandi veetorn
Viljandi veetorn Autor/allikas: Erakogu

20. juunil antakse Viljandi vanalinnas, otse raekoja juurest start 25. Jüri Lossmanni mälestusjooksule, mis varasemaga võrreldes on nii palju muutunud, et alles on jäänud vaid jooksu nimi.

Tänavu joostakse Viljandi vanalinnas, Valuoja orus, lossimägedes ja järve ääres ning kavas on vaid üks distants ehk võisteldakse 6,5 kilomeetri pikkusel rajal. Start antakse raekoja naabruses asuva vana veetorni juures 20. juunil kell 20 õhtul.

Varasematel aastatel on Eesti kõige edukama maratonijooksja Jüri Lossmanni mälestusjooksu peetud Viljandis juuli keskel ja siis on joostud kolme erineval distantsil, millest pikim on olnud poolmaraton.

Muutunud ka jooksu korraldajad, sest võistluse idee autor ning 24 aastat jooksu peakorraldajaks olnud klubi Staieri eestvedaja Ants Kuusik otsustas loobuda. Korralduse võttis aga üle klubi Jooksupartner.

„Kui kuulsin talvel,et Jüri Lossmanni mälestusjooksu Viljandi spordikalendris pole, võtsin Ants Kuusikuga ühendust ja sain teada, et tema enam jooksu korraldada ei soovi,“ rääkis Jooksupartneri eestvedaja Einar Kaigas. „Mul tekkis kohe mõte, et küsiks jooksukorraldamise endale.“ Kokkuleppele ka jõuti.

Uus korraldaja võttis jooksuga ette suured muudatused. Kui varem joosti vastavalt vanuseklassidele, kas 4,2, 10,5 või 21,1 kilomeetri pikkusel distantsil, siis tänavu on kavas vaid üks, 6,5 kilomeetri pikkune jooks. Start on toodud kuu aega varasemaks ning erakordne on ka see, et stardiaeg on laupäeva õhtul kell 20. Lisaks on kavas tund aega varem algav lastejooks.

„Viimase paarikümne aastaga on Eestisse lisandunud suur hulk kvaliteetseid pool -ja täismaratone, ning ma ei näinud poolmaratoni korraldamisel mõtet,“ tunnistas Kaigas. „Mõte oli teha paraja pikkusega jooks ja kepikõnd mis oleks vastuvõetav paljudele. Juunis on õhtud pikalt valged,ja sellest ka hiline stardiaeg.“

Trass pandi paika sellisena, et nii viljandlastel kui linna külalistel oleks hea näha toredaid sportimispaiku, mida Viljandist saab leida. Kirsiks tordil on aga Trepimägi, millest osalejad peavad päris jooksu lõpus üles rühkima.

Jooksule saab registreeruda veebilehel http://lossmannijooks.weebly.com, kuid stardinumbri eest tasumine on sel juhul stardipaigas vahetult enne starti. Viljandlased saavad end jooksule kirja panna ja numbri eest eelnevalt tasuda kaupluses VeloMoto.

Jüri Lossmann on Viljandimaalt Kõo vallast pärit jooksja, kes esindas Eestit kahtedel olümpiamängudel maratonijooksus. 1920. aastal Antverpenis tuli ta hõbemedalile.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: