Zenjov ja Torpeedo pudenesid esiliigasse ({{commentsTotal}})

Sergei Zenjov
Sergei Zenjov Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov ja Moskva Torpeedo võitsid Venemaa kõrgliiga viimases voorus küll Saranski Mordoviat 2:0, kuid langesid esiliigasse.

Viimasele voorule keerulises seisus vastu läinud Torpeedo võttis eilsest maksimumi, võites koduplatsil 17. ja 89. minuti väravatest 2:0. Algrivistusse kuulunud Zenjov mängis avapoolaja, teatas Soccernet.ee.

Nüüd vajati rivaalide libastumist: õigete tulemuste korral saanuks püüda nii Uralit kui FC Rostovit. Võõrsil Groznõi Terekiga kohtunud Ural jäigi 38. minutil kaotusseisu, kuid pööras juba poolajaks seisu pea peale ja võitis lõpuks 3:1, edestades seega hooaja lõpuks Torpeedot ühe silmaga.

Koduplatsil Moskva CSKA-d võõrustanud Rostov edestas Torpeedot kahe punktiga ja juhtis samuti kohtumist pikalt, kuid leppis lõpuks 1:1 viiki, mis tähendas, et mõlemad meeskonnad lõpetasid hooaja 29 punkti peal. Teise kriteeriumina vaadatakse Venemaal võitude arvu ja selles duellis osutus Rostov edukamaks seisuga 7:6.

Isegi sama võitude arvuga jäänuks püsima Rostov, sest järgmine kategooria ehk omavahelised mängu lõppesid Torpeedo poolt vaadates seisudega 2:1 ja 0:1; seega edestanuks Rostov Torpeedot omavahelistes mängudes löödud võõrsilvärava tõttu. Torpedo kasuks rääkinud üldist väravate vahet vaadatakse Venemaal alles kaheksanda kriteeriumina.

Jaanuaris Torpeedoga liitunud Zenjovi seob klubiga veel kahe-aastane leping.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch