Basket Cup pakkus noortele võistlusvõimalust ({{commentsTotal}})

Salva Basket Cup
Salva Basket Cup Autor/allikas: Erakogu

Tartu Ülikooli spordihoones peeti nädalavahetusel järjekorras kuues Salva Basket Cup korvpalliturniir. Neljas vanusegrupis toimunud turniirist võttis osa 24 võistkonda Eestist, Lätist ja Leedust.

Kõige vanemate, 2001. aastal sündinud poiste turniir oli peamiselt U14 vanuse koondise testturniir. Koondisesse kuulusid turniiril 21 mängijat, kes olid jaotatud kahte võistkonda: Eesti koondis A ning Eesti koondis B. Mõlemad võistkonnad koosnesid ainult 2001 a. sündinud poistest. Soov oli pakkuda võimalikult paljudele selle aastakäigu poistele koondise kogemus.

Esimeses mängus kohtusid Eesti koondised omavahel ja seisuks jäi 62:54 A võistkonna kasuks. Teises kohtumises mängis Eesti koondis A Sigulda poistega, mäng võideti 74:54. Eesti koondis B oli parem Salva/Rock aasta vanemate poiste võistkonnast 62:53. Kolmas mäng oli A võistkonnal Salva/Rock 00 ja see võideti 64:41 ning B võistkonnal Siguldaga, mis samuti võideti 62:51. Turniiri finaalis kohtusid Eesti koondised taaskord omavahel ning võitja oli ka seekord A võistkond, seisuks seekord 57:32. Turniiri võitis Eesti koondis A, teise koha sai Eesti koondis B, kolmanda Salva/Rock 00 ning neljanda Sigulda võistkond.

Turniir oli õpetlik ja kasulik nii treeneritele kui ka mängijatele ja pärast turniiri nimetasid treenerid Balti Matši koosseisu:

Ran Andre Pehka, Audentese SK
Leemet Loik, Audentese SK
Kristo Tammiksaar, BC Tarvas/Rakvere SK
Martin Laandu, BC Tarvas/Rakvere SK
Kaspar Kitsing, Erkmaa KK
Kaspar Lootus, KK Paulus
Andreas Saarep, KK Paulus
Georg Allemann, KK Rae Koss/Rae Spordikool
Deran Eric Aalde, Märjamaa SK/Kohila SK
Kerr Kriisa, Rocki korvpallikool
Peeter Toomas Tael, Rocki korvpallikool
Karl Gustav Paloots, SK RIM

U14 koondise mängud Balti matšil:
Reede 29.05 kell 16.00 vs Leedu I
Laupäev 20.05 kell 14.00 vs Läti
Pühapäev 21.05 kell 11.30 vs Leedu II

2003. aastal sündinud poiste arvestuses sammus Salva Basket Cupil ainult võitudel SK Torma Sport meeskond. Viiest mängust viis võitu ja kindel esikoht. Teiseks tuli Tiit Soku KK/SK Nord võistkond ning kolmandaks Salva Rock/Tartu Palliklubi ühisvõistkond.

2005. aasta poiste viie võistkonnaga peetud turniiril jättis võidu koju Salva/Rocki I võistkond. Teiseks tuli lätlaste IM Sports ning kolmandaks Rakvere SK/BC Tarvas.

Kõige võistkondaderohkema ning suurima publikuhuviga 2006. aasta poiste võistluste võitis otsustavas finaalmängus kodupubliku rõõmuks Salva/Rock II meeskond. Finaalikaotuse pidi vastu võtma Rakvere SK/BC Tarvas ning pronksmedalid riputati kaela Viljandi spordikooli poistele.

2001 lõppjärjestus
1. Estonia A
2. Estonia B
3. Salva/Rock
4. Sigulda

2003 lõppjärjestus
1. SK Torma Sport
2. T. Soku KK/SK Nord
3. Salva Rock/Tartu Palliklubi
4. Orissaare Rock/Saaremaa noorkotkad
5. KK Rae Koss
6. Salva/Rock

2005 lõppjärjestus
1. Salva/Rock I
2. IM Sports
3. Rakvere SK/BC Tarvas
4. Sigulda
5. Salva/Rock II

2006 lõppjärjestus
1. Salva/Rock II
2. Rakvere SK/BC Tarvas
3. Viljandi SK
4. Visi Kartu
5. Rae Koss
6. Salva/Rock I
7. IM Sports
8. T. Soku KK/SK Nord
9. Sigulda

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: