Sõudjate treener: mehed võivad Euroopas päris hästi hakkama saada

Foto: ERR

Sõudmise Euroopa meistrivõistlustel Poolas stardib Eesti koondis kahe paadiga. Ettevalmistuslaagri viimastel päevadel vahetasid mehed neljapaadis kohti ning peatreeneri sõnul läks koostöö paremaks.

Viimane lihv anti vormile Viljandi järvel, kus neljapaadi mehed tegid kogu nädala tugevaid kiirustreeninguid. Tehnika ja koostöö kohe ideaalselt ei sujunud, kuid üldise pildiga jäi karm peatreener Matti Killing rahule juba treeninglaagri alguses. "Ma arvan, et mehed võivad Euroopas juba päris hästi hakkama saada," ütles Killing ETV spordisaatele. "Töö on läinud tunduvalt paremaks, kui ta oli MK esimesel etapil."

Kui kolme nädala eest MK-etapil üllatuslikult A-finaali ei jõutud, siis nüüd peaks paatkonna tase märksa kõvem olema. Eessõudja Kaspar Taimsoo oli igatahes optimistlik. "Vorm ja enesetunne on meestel hea," sõnas Taimsoo. "Tehnilise poole osas väike kahtlus püsib alati, kuid teisalt saime Viljandis paadi vahepeal päris hästi liikuma."

Nii MK-l kui Viljandi laagri alguses sõudsid mehed paadis nii, et dirigendi Taimsoo järel istus paadis noor Sten-Erik Anderson, siis Tõnu Endrekson ja ühe peal Allar Raja, kuid Endrekson sellel positsioonil end mugavalt ei tundnud. "Olen füüsiliselt ja vaimselt vormis, aga kohanemine võtab kaua aega," lisas Endrekson.

Kolmel viimasel treeningul vahetas Killing mootorimehed ümber ja sõideti sellises järjestuses nagu MK eel ehk Taimsoo selja taha istus Endrekson ja tema järele Anderson. Paat liikus nii paremini ja nii starditakse ka Euroopa meistrivõistlustel. "Ühtlasem on küll," tõdes Endrekson. "Kaspari järgi tunnen paremini paadi libisemist, Steni järgi oli mul tunduvalt raskem. Kahjuks sain roolijala ikka enda kätte. Ma juba lootsin, et saan selle Stenile jätta, aga ei."

Anderson lisas: "Väga hea, et roolijalast lahti sain. Tänu sellele ei pea ma nii palju ringi vaatama ning hindama seda, kuidas paat liigub. Nüüd saan keskenduda ainult tööle ja sellele, mis ees toimub."

Lisaks neljapaadile on Poznanis stardis ka kahene koosseisus Kaur Kuslap ja Andrei Jämsä. Võistlused algavad reedel ning pühapäevaseid finaale näitab ETV otseülekandes.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: