Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rammo: Laser on lihtne klass

Karl-Martin Rammo selgitas saates "Suurmeistrid" Tarmo Tiislerile Laseril purjetamise tehnikat.

Esmalt näitas Rammo purjetaja riietust. "Pükstel on põlvekaitsmed, et paadis sõidu ajal ühest otsast teise hüpates ning järske liigutusi tehes põlvi ära ei lööks," ütles Rammo. "Väga olulised on kallutuspadjad, mis on nii-öelda nagu latid. Need on tugevad ja tagavad selle, et kui tugeva tuulega jalgadega üle paadi poordi ripun, siis ei jääks jalgades veri kinni ja oleks natukenegi mugav, sest muidu on see üpris valulik tegevus."

Rammo lahkas ka Laser-klassi paadi iseloomu. "Laser on lihtne klass," tõdes ta. "Otsi ja süsteeme mida liigutada ja trimmida on võrreldes teiste olümpia paadiklassidega väga vähe. See loomulikult ei tähenda, et sellega sõitmine oleks kerge. Näiliselt võib-olla kuhugi maani on tõesti kergem, kui näiteks sõita 470-ga. Aga teisalt trimm on palju peenem ja nii-öelda rohkem millimeetri haaval. Kuna asju on vähem, siis neil on märksa suurem osakaal ja nendele pööratakse palju tähelepanu."

Rammo sõnul ta vee peal hirmu ei tunne. "Võib-olla mingisugune merekartus peab olema, aga ma olen vist natuke naiivne ja rumal, sest otseselt ei karda ma kunagi," tunnistas Rammo. "Hirm on siis, kui kaldale minnes või tulles puhub väga tugev tuul, sest kardan, et lõhun paadi ära. Kui olen juba merel, siis ma ei tunne mingit hirmu. Usun endasse ja enda oskustesse, et saan igal juhul hakkama."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: