Rally Estonia lükati nädala lõppu, lisanduvad Elva linnakatse ja pealtvaatajate ala Kambja lähedal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Ray Põder

Rally Estonia korraldaja Tarmo Hõbe tutvustas intervjuus Vikerraadiole põhilisi muudatusi, mida pealtvaatajad sel aastal kogeda saavad.

"Ralli on reede õhtust pühapäeva pealelõunani. Meeldetuletuseks, et eelmisel aastal hakkas neljapäeva pealelõunal ja lõppes laupäeval," sõnas Hõbe.

"Inimene, kes suvel on tööl, tal on ikkagi väga raske keset töönädalat tulla Tallinnast Lõuna-Eestisse rallit jälgima. See on selline üks muudatus, mis mõjutab pealtvaatajat positiivses võtmes."

"Hästi populaarsed ja atraktiivsed on linnakatsed," jätkas Hõbe. "Sel aastal toimub ka traditsiooniline linnakatse Tartus reede õhtul. Uuendusena oleme toonud ka laupäeva õhtul Elva linnakatse."

"Laupäeva pika päeva lõpetab 19.30 algav linnakatse Elva täiesti südalinnas. 1,4 km pikkune kiiruskatse. Pealtvaatajale meelelahutuse pakkumiseks on kohe pärast linnakatset kontsert Elva laululaval. Nii et pealtvaatajal peaks olema tegemist päris palju."

Lisaks on pealtvaatajatele loodud ka täiesti omaette ala Kambja lähedale Krüüdneri karjääri juurde. "Tulla perega Tartusse rallit vaatama on üsna kulukas: sõit, ööbimine, toitlustus. Sellise neljaliikmelise pere eelarve küünib 500-600 euroni. Kindlasti on päris palju hinnatundlikke pealtvaatajaid, kes ei saa seda endale võimaldada."

"Siis me oleme teinud nendele ühe uuendusena Tartus 20 km Kambja lähedal Krüüdneri karjäär, mis on väga mugavalt ligipääsetav. Seda läbib kokku neli kiiruskatset: kaks laupäeval ja kaks pühapäeval. Krüüdneri karjääris oleme loonud pealtvaatamise ala, kuhu saab tulla kaheks-kolmeks päevaks telkide, autokaravanidega. Oleme kõigiks päevadeks taganud pesemisvõimaluse, toitlustuse, ka eraldi meelelahutusprogrammi. Kolm päeva väga mõistliku eelarvega saab jälgida rallit. Seda läbib üks neljandik rallist."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: