GRAAFIKA: Eesti purjetajatest on olümpianormi täitnud Puusta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti purjetajatest on Rio de Janeiro olümpianorm täidetud purjelauduril Ingrid Puustal. Kuidas meie purjetajate esindus oleks järgmise aasta suveolümpial suurem, sellest nüüd järgnevalt.

Rio de Janeiro suveolümpiamängude alguseni jääb ligemale 15 kuud. Purjetamises on olümpial osalejatest selgunud seni pooled. Rio olümpial järgmise aasta augustis jagatakse medaleid 10 võistlusklassis, osalema pääseb kokku 380 purjetajat. Igal riigil on normi täitmise korral õigus olümpiale lähetada igas klassis üks alus ja ühe riigi purjetajate maksimaalne arv saab olla 15.

Pooled olümpiakohtadest jagati välja eelmise aasta MM-võistlustel Hispaanias. Tänavu toimuvad paadiklasside MM-id lahus juulist novembrini ja olümpiakohti läheb sõltuvalt võistlusklassist jaotamisele kolmest üheksani - kõige enam Laser Standardil. Ja viimane võimalus lunastada koht olümpiale, nende riikide hulka, kel veel olümpiakoht puudub, on järgmise aasta Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel Mallorcal.

Ainsa Eesti purjetajana on olümpianorm täidetud Ingrid Puustal, kes lunastas koha eelmise aasta MM-il, kui oli purjelaua RS-X klassis 23. Samuti purjalaual üritab olümpiale pääseda meeste seas Johannes Ahun, mehi saab olümpiale selles klassis kokku 36 ja pooled kohad on täidetud.

Laser-klassis on olümpianormi täitmise võtnud eesmärgiks kaks meest - kokku pääseb olümpiale 46 meest. MM-il kuldlaevastikku jõudmine tooks ilmselt olümpileti. Naiste Laseril on Anna Pohlakul vaja jõuda 37 väljavalitu hulka, et pääseda teist korda olümpiale.

Finnil on Deniss Karpakil võimalus jõuda olümpiale juba kolmandat olümpiat järjest, Lauri Väinsalul esimest korda - kui üks neist riigile koha toob, siis tema sõidab Riosse.

Naiste 470 klassis on õdedel Umbidel vaja olla MM-il kolme parema riigi hulgas, kel olümpiakoht veel puudub. Klassis 49 on pääsu Rio olümpiale võtnud sihiks Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp.

Kui mõelda nelja aasta tagusele Londoni olümpiale, siis seal oli Eesti purjetajate esindatus läbi aegade suurim. Kohad olid head, viiest sportlasest parimana sai Karpak 11. koha.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: