Endisesse Tallinna metallitehasesse rajati sooja liivaga rannahall ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Endine Eesti tipprannavõrkpallur Rivo Vesik koos kaasamõtlejatega on rajanud keset Tallinna rannaspordialadeks mõeldud harjutusruumid, kus saab soojades tingimustes hakkama ka pakase ajal.

"Eesti kliima on külm jah ning kui rannavõrkpall ja rannaelu meeldib, siis midagi oli vaja ette võtta. Eestlased ju kogu aeg virisevad, et külm ja paha ja kliima on halb. Meil on siin viimased kaks kuud, mis ta lahti on olnud, kogu aeg 26 kraadi sees," lausus Vesik ETV saatele "Ringvaade".

Esmakordselt hakkas Vesik taolist plaani vaagima kuue aasta eest. "Neli aastat tagasi hakkasime reaalselt seda asja ajama. Õnneks olid kompanjonid, kes tahtsid samasugust asja teha. Tänu fanatismile on ta siia püsti pandud. Siin oli vene ajal metallitöökoda ja kui ma nüüd ei eksi, siis siin tehti föönipäid kogu Venemaale. Need vana kooli föönipead, mis juuksurites olid - neid toodeti siin. Nendest peaks olema tehtud ka meie lambid."

Rannahall alles avati ja suurt reklaami pole tehtud. Huvi on aga päris suur. " Õhtused ajad on täis nagu näha. Rannajalkakoondis käib meil siin trenni tegemas, rannajalkaklubid käivad natuke trenni tegemas. Pluss erinevad üritused laste sünnipäevadest suuremate firmapidudeni välja. Kõiki asju saab teha."

Halli on toodud umbes 650 tonni liiva, mis ei ole odav lõbu. "Viiest kohast valisime. Käisime-vaatasime nii Saksamaal, Portugalis kui ka Hispaanias. Sõitsime, testisime, tõime siia, testisime laos. Panime maha, liigutasime, et kas tolmab või ei tolma. Liivaga on väga palju tööd tehtud, et ta on selliseks saadud nagu praegu on."

"Ta on alt soojustatud, soe ja kuiv. Rannaliiva puhul ikkagi vihma sajab ja kliimaelemendid mängivad rolli - ta on niiskem ja tugevam. Natuke rohkem kokku pakitud. See on pehme, sügav ja soe," jätkas Vesik.

"Ma ei ole veel esimese kuu küttearvet julgenud vaadata, aga raamatupidaja poolt pole veel nurinat tulnud. Ei ole hullu. Meil on oma gaasikatlamaja ja kütame gaasiga. Tuleb natuke mõistlikum. Aga see käib asja juurde, et ta loob mõnusa atmosfääri ja tunde. Kui tuled sporti tegema ja sul on külm ja peadki dressides olema ja varbad külmetavad liiva sees, siis ega keegi väga tagasi siia tulla ei tahaks. Aga meil on soe liiv, soe kliima ja ei ole näinud veel ühtegi inimest, kes läheks siit ära ilma naeratuseta."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: