Hoki noortekoondis kaotas MM-i avamängus Suurbritanniale ({{commentsTotal}})

{{1522680420000 | amCalendar}}

Eesti U-18 jäähoki noortekoondis alustas MM-i II divisjoni A-grupi turniiri Tondiraba jäähallis 3:6 (0:4, 3:2, 0:0) kaotusega Suurbritanniale.

Eesti koondis jäi avakolmandikul 0:4 kaotusseisu. Brittide poolel viskas kaks esimest väravat Mason Alderson, seejärel tegid skoori Richard Krogh ja Jordan Buesa. Teise kolmandiku alguses suurendas Buesa teine värav Suurbritannia eduseisu viieväravaliseks.

Seejärel viskasid Jegor Nevzorov, Nikita Puzakov ja Rasmus Kiik Eesti poolel kolm väravat tagasi ja tõid meeskonnale uut lootust, ent veidi hiljem vormistas Patrick Larkini kohtumise lõppseisu 6:3. Viimasel kolmandikul kumbki meeskond väravani ei jõudnud.

Eesti koondis tegi mängu jooksul 31 pealeviset Suurbritannia 21 vastu.

"Hea oli see, et tulime ja üritasime teisel perioodil," rääkis koondise kapten Kiik mängu järel ERR-ile. "Viimased kaks kolmandikku olid kindlasti meie omad, võitsime pealevisked. Üristasime tagasi tulla, veel lõpus ka, aga lihtsalt ei tulnud väravaid. Midagi pole teha."

Päeva esimestes mängudes alistas Lõuna-Korea Austraalia 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) ning Leedu Poola 4:3 (1:1, 1:0, 2:2).

Esmaspäeval kell 20:00 kohtuvad Eesti ja Leedu.