Levadia kostitas tippude heitluses Transi viie väravaga ({{commentsTotal}})

Jalgpalli Premium liiga kuuenda vooru kohtumises alistas Tallinna FCI Levadia Sportland Arenal Narva Transi 5:0 ning tõusis taas kõrgliiga liidriks.

Levadial oli juba 11. minutil suurepärane võimalus kohtumist juhtima minna, kui Nikita Andrejevi madal tsenderdus leidis väravast kuue meetri kaugusel Jevgeni Harini. Tema löök raksatas aga Transi värava latti.

Avavärav ei lasknud ennast aga kaua oodata, kui 20. minutil lükkas tagumises postis olnud Andrejev peaga Artur Kotenko selja taha nurgalöögi, 31. minutil andis Harin söödu Muamer Svrakale, kes lõi maapõrkest seisuks 2:0.

Teist poolaega alustas Trans hästi, lõi mitmeid võimalusi ning ilusate tõrjetega pidi mängu sekkuma Sergei Lepmets. Sellele vaatamata jõudis kolmandat korda sihile hoopis Levadia, kui Kirill Nesterovi löögi suutis Kotenko 67. minutil pareerida, aga tagasi põrganud palli lükkas väravasse Roman Debelko.

Kolm minutit hiljem sai karistusala joonelt löögile Svraka, pall võttis Transi kaitsjast rikošeti ning põrkas Kotenko külje alt sisse seisuks 4:0. Minut enne kohtumise lõppu oli karistusalas taaskord täpne Debelko.

Levadia on Premium liiga liidrina kogunud 13 punkti (väravate vahe 20:1), 13 silma on kogunud ka Nõmme Kalju (16:3). Trans jätkab kümne punktiga kolmandal kohal, pühapäeval võib nende positsiooni ohustada Tallinna Kalevi vastu mängiv Flora.

Enne kohtumist:

FCI Levadia on viimasest kümnest omavahelisest kohtumisest võitnud viis. Kolmel korral on mängitud viiki ja kahel korral on triumfeerinud Trans. Viimati mängiti mullu oktoobris, kui Narvas jäi mäng 0:0 viiki.

FCI Levadia peatreeneri Aleksandar Rogići kommentaar: "Kasutasime koondisepausi väga heal viisil – tegime kõvasti tööd ja pidasime sõpruskohtumise HJK-ga. See kohtumine andis meile teisel tasemel enesekindlust ning võimaluse lihvida oma mängustiili. Kõige selle foonil oleme valmis raskeks heitluseks Narva Transiga. Trans näitab sellel hooajal head kvaliteeti, nende võidud pole tabelisse tulnud niisama – meeskond näitab väljakul silmapaistvat võitlusvaimu ja agressiivsust."

Narva Transi peatreeneri Adjam Kuzjajevi kommentaar: "Meil läheb hästi, töötame kõvasti. Saame aru, et vastane on väga tugev. Nagu iga mäng, see kohtumine meie jaoks on väga tähtis. Proovime teha kõike võimalikku ja võimatut!"