Maailma üht raskemat jooksuvõistlust ei suutnud tänavu keegi lõpetada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jooksmine
Jooksmine Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

USA-s Tennessee osariigis toimuv Barkley Marathons on üks maailma kõige raskemaid jooksuvõistlusi – võistlejatel tuleb 60-tunnise ajalimiidi sees läbida 100 miili ehk ca 160 km pikkune distants. 

Tavarajal oleks sellest ajast 160 km läbimiseks enam kui küll, kuid Barkley Marathonsi rada on raskesti läbitav ning võistlusmaa jooksul koguneb tõusumeetreid enam kui 16,5 km. Selline tõus tähendaks sisuliselt kaks korda enam kui 8000 meetrise mäetipu vallutamist, vahendab Marathon100.com.

Tänavune Barkley Marathons näitas taaskord, et tema reputatsioon maailma ühe raskeima jooksuvõistlusena on igati põhjendatud. Nimelt ei suutnud sel korral võistlust lõpetada ükski jooksja. Selline olukord on võistluse ajaloos olnud kaks korda varemgi, mullu suutis ajalimiidi sees distantsi läbida vaid üks jooksja.

Nädalavahetusel toimunud võistlusel valitses tõeline koerailm – vihm, tuul, torm, äike ja külm ilm saidki lõpuks jooksjatest võitu.  

Barkley Marathonsi nimeline võistlus on üks ekstreemsemaid ja ebatavalisemaid võistlusi. 24 toimumisaasta jooksul on selle läbinud vaid 15 jooksjat.

Võistlusprogrammis on kaks ametlikku distantsi, ca 160 km pikkuse põhidistantsi kõrval on kavas ka ca 90 km pikkune fun run. "Mesikäpajooksu" ajalimiidiks on 40 tundi, sel korral suutsid vaid kaks jooksjat (Gary Robbins ja Guillaume Calmettes) 90 km pikkuse lühidistantsi läbida.

Võistlus toimub ca 30 km pikkusel ringil, mis tuleb läbida viis korda, kuid kuna rada kulgeb paksu metsa sees, siis läbivad jooksjad sageli märksa pikema vahemaa. Ringil on vaid üks joogipunkt, kus pakutakse ainult vett.

Tõestamaks distantsi läbimist tuleb osalejatel kontrollpunktidest kaasa võtta raamatulehti, mis toimivad tõendusmaterjalina.

Osavõtumaks on kogu selle ekstreemsuse juures vaid $1.60 ehk poolteist eurot ning võistlusele pürgivad jooksjad peavad kirjutama essee teemal "Miks mul peaks lubatama joosta Barkleys." Kui sinu sooviavaldus aktsepteeritakse, siis tuleb sul saata korraldajatele täiendav osavõtumaks, mis neil jooksjatel, kes on varem Barkley lõpetanud, on üks pakk Cameli sigarette ning ülejäänutel valge T-särk, sokid, vms riietusese.

Võistluse puudub kindel stardikellaaeg, jooksjad lubatakse rajale siis, kui Gary Cantrell, Barkley peakorraldaja suitsu läidab.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: