Eesti triatlonihooaeg algas Kuremaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Allar Soo (nr. 48)
Allar Soo (nr. 48) Autor/allikas: Tarmo Haud

Eesti kevadsuvise triatlonihooaja avalöök toimus tänavu Jõgevamaal, Kuremaa alevikus, kus ligikaudu sadakond spordihuvilist võtsid laupäeval „Meie Liigume Medita“ võistlussarja raames üksteiselt mõõtu basseinitriatlonis.

Kuremaal toimunud basseinitriatloni puhul oli tegemist võistlusformaadiga, kus esmalt ujutakse basseinis ning hiljem toimub välitingimustes viitstardiga jalgrattasõit, millele järgneb jooks. Selle natukene tavapäratuma võistluskorraldusega suutsid edukaimalt kohaneda Allar Soo ja Merle Lillearu, kes tõusid põhiklassi arvestuses poodiumi kõrgeimale astmele.

„Oleme igal aastal proovinud teha midagi uutmoodi,“ põhjendab Meie Liigume triatlonisarja eestvedaja Siim Ausmees varakevadise basseinitriatloni kasuks otsustamist. „Eelmisel aastal näiteks korraldasime esimest korda Eestis kahepäevalise triatlonivõistluse, kus esimese päeva tulemuste alusel starditi järgmisel päeval teisele triatlonivõistlusele. Sel aastal teeme esmakordselt basseinitriatloni ning alustame ka hooaega esimesena.“

Ühe erinevusena võrreldes möödunud aastatega on Meie Liigume sarjas kindlasti ka osalustasu lisandumine. Ausmees räägib, et varasem tasuta osalemine tõi muuhulgas kaasa küsimuse osalejate distsiplineeritusest - pandi ennast tasuta üritusele kirja, kuid kohale ei tuldud. Korraldajatel oli seetõttu äärmiselt keeruline prognoosida osalejate lõplikku suurusjärku. „Kuid eks peapõhjus peitub ikkagi elukalliduse tõusus," tunnistab Ausmees. "Seetõttu otsustasimegi muuta triatlonisarja tasuliseks, ehkki need tasud on võrreldes teistel spordiüritustel küsitavate summadega pigem sümboolsed."

Justkui Ausmehe sõnade kinnituseks oli Kuremaa basseinitriatlonile ennast stardinimekirja pannud tubli sadakond erinevas vanuses võistlejat. Põhiklassi võistlusel, kus osaalad jagunesid vastavalt 500 m, 25 km ja 4 km distantsideks, suutis päeva parima ratta- ja jooksukiiruse toel võitjaks tulla Meie Liigume sarjas varasemaltki kõrgeid kohti noppinud Allar Soo.

Allari võiduaeg Kuremaal oli 46 minutit ja 2 sekundit. Naiste arvestuses läbis sama võistlusmaa kiireimana Merle Lilleoru. Umbkaudu kolmandiku võrra lühemal harrastajate distantsil olid nobedaimad Aivar Veri ja Merili-Mai Kivimets.

Meie Liigume Medita triatlonisari jätkub 27. juunil toimuva II Türi triatloniga. Kokku on tänavu sarjas viis etappi, kus kõikidel on kavas noorte-, harrastajate- ja põhiklassi ning võistkondade stardid.

Ausmehe sõnul on ühes triatlonivõistlustega Meie Liigume egiidi all plaanis kokku üldse korraldada ca 30 eripalgelist spordiüritust. „Oleme endale selle koorma kanda võtnud ja arvan, et saame hakkama,“ usub Ausmees optimistlikult. „Oleme proovinud üritusi jagada optimaalselt kogu hooaja peale laiali. Lisaks on olemas tubli ja teotahteline abimeeskond, kes aitab,“ lisab ta.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: