Komisjoni juht Kanter: PyeongChangis oli sportlastel probleeme majutusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Euroopa olümpiakomitee sportlaskomisjoni juht Gerd Kanter käis ETV saates "Ringvaade", kus valgustas veidi oma töö telgitaguseid.

"Ega siin päris nii ei ole, et mina tahan nii. Nagu enamus komisjonidega, tuleb leida konsensus," lausus viimast aastat tippspordis alustav kettaheitja.

"Euroopa riikide sportlaskomisjonid saavad kindlasti ettepanekuid edastada, aga praegu oleme sellises seisus, kus meil tegelikult veel sajaprotsendilist esindatust ei ole. Kõigil 50 liikmesriigil ei ole oma sportlaskomisjoni. Vähemalt olümpiakomitee juures. Ja see kindlasti on üks meie peamisi prioriteete, et see saavutada."

Sportlaskomisjoni ülesanne on sportlaste eest seista. Näiteks leidis Kanter mõttekohti PyeongChangi olümpiamängude korralduses. "Just lõppesid taliolümpiamängud ja tegelikult seal oli probleeme majutusega, kuna osad korterid olid alles lõpetamata," lausus Pekingi olümpiavõitja.

"Kuna meil üks komisjoniliige sealt Lõuna-Koreast tuli, siis tema kurtis väga selgelt, et korterid olid tehtud müügiks, kõik oli erinevate paberitega kinni kaetud ja kurjad kirjad, et ei tohi lahti teha. Kui aga pead seal kuu aega elama, siis on natuke ebareaalne, et sa ei tee suurt koridorikappi lahti ja lased kõigel papi all olla."

"Need on väga selged asjad. Üks asi on rääkida kaasa tingimuste osas, mis valitsevad erinevatel võistlustel ja väga suured teemad on anti-doping, dual-career," jätkas Kanter. "Sport on ainult üks osa eluteest ja tuleb leida väga selge jätk sellele. Sellele tuleb tegelt väga varakult mõtlema hakata ja kui seda ei tehta, siis võib juhtuda nii, et jäädki kuskile hammasrataste vahele."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: