Meeste võrkpalli esiliiga jätkub veerandfinaalidega ({{commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Laupäeval tehakse meeste esiliigas algust kahemänguliste veerandfinaalseeriatega, kui kaheksa veerandfinalisti asuvad selgitama nelja poolfinalisti. Seeriate avamängud on kavas laupäeval ja korduskohtumised pühapäeval.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool sõidab veerandfinaalseeria avavaatuses laupäeval külla põhiturniiril kaheksanda koha saavutanud Võru Võrkpalliklubi/Werrole. LotusTimber/Neemeco SK (põhiturniiri 2.) mängib võõrsil Kuressaarega (7.), TTÜ/Kiili (3.) Eesti Maaülikooli Spordiklubiga (6.) ja Liider/Rae vald (4.) Rakvere Võrkpalliklubi II-ga (5.). Pühapäeval on rollid vahetunud, kui laupäevased külalisvõistkonnad mängivad koduväljakul.

Omavahelised mängud ennustavad põnevaid seeriaid, kui kõikides paarides mängiti põhiturniiril 1:1. Tallinna Ülikool kaotas mõnevõrra ootamatult Võru Võrkpalliklubi/Werro vastu koduväljakul peetud mängu 2:3, kuid võitis võõrsil toimunud vastasseisu sama tulemusega. LotusTimber/Neemeco SK mängis kodupubliku abiga Kuressaare 3:0 resultaadiga üle, võõrsil lepiti aga valusa 2:3 kaotusega. TTÜ/Kiili jäi võõrsil Eesti Maaülikooli Spordiklubile 1:3 alla, kodusaalis toimunud kodusmängus oli omakorda 3:1 tulemusega parem TTÜ/Kiili. Võõrsil Rakvere meeskonda 3:0 võitnud Liider/Rae vald pidi koduväljakul Lääne-Virumaa meeskonna 3:1 paremust tunnistama.

Veerandfinaalidest pääsevad poolfinaalidesse kaks võitu saavutanud võistkonnad või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis rohkem punkte kogunud meeskonnad. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim. Üheksanda koha saavutas tänavu Audentese SG/Noortekoondis ja kümnenda Pärnu SK/VK.