Keity Meier oli Euroopa meistrivõistluste avaetapil seitsmes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keity Meier ja Jaak Burk
Keity Meier ja Jaak Burk Autor/allikas: Erakogu

Itaalias Pietramuratas sõideti selle aasta naiste ja üle 40-aastaste meeste triali Euroopa meistrivõistluste esimene etapp. Eestit olid esindamas eelmise aasta EM-il kokkuvõttes üheksanda koha saanud Keity Meier ja tema juhendaja Jaak Burk.

Naissõitjaid oli laupäeval võistlemas Itaaliast, Saksamaalt, Norrast ja Inglismaalt. Võistlusel oli lõpetajaid ühtekokku 13 sõitjat, kes läbisid 12 erinevat rada ja seda kaks ringi. Võistlejad kogesid Pietramuratas tehnilisi ja libedaid radasid ning takistusi. Keerukust lisas ka eelmisel aastal palju peavalu tekitanud “non-stop” reegel, mis keelab sõitjal rajal peatumise ehk siis sõitja peab olema pidevas liikumises. Peatumise korral saab sõitja viis karistuspunkti, mis on võrdne sõidetava raja ebaõnnestumisega.

Meieri ja tema konkurentide sõnul olid rajad rasked. Meier lisas, et treeningute ajal proovis ta kaheastmelist kivist takistust, mida ta sisimas sõita ei julgenud. Rajameistrid otsustasid siiski just selle koha võistlusrajale lisada ning see tuli veidi üllatusena. Õnneks suutis Meier end ületada ja kindlat meelt säilitada ning väga ohtliku koha edukalt läbida. Meieri sõnul suutis ta omas sõidutempos püsida ja tänu sellele keskendumise säilitada.

Pühapäeval osales Meieri abimees rajal Jaak Burk FIM Europe Over 40 avaetapil ning antud arvestuses oli võistlemas 20 võistlejat. Burk lõpetas 13. kohaga, 12. kohast jäi tal puudu vaid üks ja 11. kohast kaks punkti.

Järgnevalt seisab ees edasine ettevalmistus mainekaks Scottish Six Days Trialiks, kus võistlust jagub juba kuueks päevaks ja kaheksaks tunniks päevas ning mõõtu võtavad pea 200 meest ja naist.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: