Dortmund sai dramaatilise lõpuga mängus hinnalise võidu ({{commentsTotal}})

Michy Batshuayi võiduväravat tähistamas.
Michy Batshuayi võiduväravat tähistamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 26. vooru kohtumises teenis Meistrite liiga koha eest võitlev Dortmundi Borussia olulise 3:2 võidu Frankfurdi üle.

Et Bundesliga liider Bayernil on lähima jälitaja ees 20-punktiline edumaa, võitlevad kolme allesjäänud Meistrite liigasse viiva koha eest suisa viis klubi, kes kõik mahuvad kuue punkti sisse. Võidu korral oleks Frankfurt Dortmundi esinelikust välja lükanud, kuid võõrsil peetud kohtumises seda paraku korda saata ei suudetud.

Dortmund asus mängu juhtima 12. minutil, kui Frankfurdi kaitsja Marco Russ saatis palli enda väravasse. Külalised suutsid seisu viigistada alles 75. minutil, kui täpne oli Luka Jovic. 77. minutil viis aga Dortmundi uuesti juhtima Chelseast laenul olev Michy Batshuayi, kes tegi seisuks 2:1.

Dramaatilise lõpplahenduse sai kohtumine üleajal, kui esimesel lisaminutil viigistas Danny Blum meeskonnakaaslase Danny da Costa tsenderdusest mänguseisu. Külalised arvasid end olevat juba pääsenud viigipunktiga, kuid viimasel üleaja minutil sai jala taas valgeks Batshuayi, kes tõi sellega Dortmundile kõik kolm punkti.

Saadud võiduga kindlustas Dortmund mõnevõrra enda kohta esinelikus. 45 punktiga 26 mängust jätkatakse kolmandal kohal. 42 punkti kogunud Frankfurt on viies.

Stuttgart – Leipzig 0:0

Dortmund – Frankfurt 3:2