NHL-i liider jättis võidu vormistamise lisaajale ({{commentsTotal}})

Tampa Bay Lightningu meeskond lisaajal visatud väravat tähistamas.
Tampa Bay Lightningu meeskond lisaajal visatud väravat tähistamas. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Jäähokiliigas NHL sai liiga liider Tampa Bay Lightning kirja hooaja 35. võidu, kui lisaajal alistati Florida Panthers skooriga 5:4.

Lightning asust kohtumist juhtima 11. minutil, kui täpne oli Yanni Gourde. Kaks minutit hiljem sai Gourde kirja ka resultatiivse söödu, kui J.T. Miller tegi seisuks 2:0. Panthers suutis küll kolmandiku lõpus tänu Nick Bjugstadi tabamusele ühe värava tagasi visata, aga teise kolmandiku alguses taastas Gourde Lightningu kaheväravalise eduseisu. Pärast Gourde tabamust jätkus esimese kolmandiku lõpus alguse saanud muster: Panthers vähendas vahe minimaalseks (Nick Bjugstad), kuid Lightning vastas samuti väravaga (Alex Kilkorn).

Mäng võttis pöörde viimases kolmandikus, kui Nick Bjugstad vormistas 40. minutil enda karjääri esimese kübaratriki, tuues tabloole numbrid 4:3. Viis minutit hiljem jõudis Tampa Bay klubi viimaks viigini, kui Keith Yandle’i söödu vormistas väravaks Vincent Trocheck. Paraku ei suutnud Panthers mängu lõplikult enda kasuks pöörata, sest lisaaja alguses asus Lightning tänu Brayden Pointi väravale uuesti juhtima ning eduseisu sellele järgnevalt enam ei loovutatud.

Tampa Bay Lightning on nüüd 67 mängust võitnud 46 (neist 11 lisaajal) ja sellega on kogutud 96 punkti.

Florida Panthers on 64 mänguga (32 võitu) kogunud 71 punkti.

Boston Bruins – Detroit Red Wings 6:5 la.

Columbus Blue Jackets – Vegas Golden Knights 4:1

New Jersey Devils – Montreal Canadiens 6:4

New York Rangers – Winnipeg Jets 0:3

Tampa Bay Lightning – Florida Panthers 5:4 la.

Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 6:2,

Nashville Predators – Dallas Stars 2:0

Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche 2:1 la.