Algav orienteerumispäevakute hooaeg tõotab 50 000 osaluskorda   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Orienteerumine
Orienteerumine Autor/allikas: Külli Leola/Võrumaa Spordiliit

Aprilli teisel nädalal algavad üle Eesti orienteerumispäevakud, mis pakuvad tööpäeva õhtuti looduses liikumise lusti tuhandete inimestele. Erineva pikkuse ja raskusega radu on kõikidele vanustele ja tervele perele, lastest pensioniealisteni. Oktoobrini kestva hooaja jooksul toimub peaaegu 280 üritust ning oodatav stardikordade arv on 50 000.

Orienteerumispäevakud toimuvad esmaspäevast neljapäevani, vastavalt piirkonnas välja kujunenud traditsioonidele: näiteks Tallinnas on võimalik eri sarjades kaardiga liikuda esmaspäeval, teisipäeval ja neljapäeval, Tartus ja Pärnus neljapäeval, Põlvas teisipäeval, Lääne-Virumaal ja Võrumaal kolmapäeval jne. Toimub 16 sarja ning üritusi viiakse läbi kõikides maakondades ja kõikide suuremate linnade ümbruses.

Vanimaks ning ühtlasi suurimaks sarjaks on aprilli kolmanda nädala neljapäeval 52. hooaega alustav Tallinna orienteerumisneljapäevakute sari, mis toob neljapäeva õhtupoolikuti kokku 500-700 looduses liikumist nautivat harrastajat.

Päevakutel osalemiseks vali endale meelepäraseim üritus lehelt www.paevakud.ee või kohaliku orienteerumisklubi koduleheküljelt, paki kaasa spordiriided ja hea tuju ning sõida kohale. Kõikidel päevakutel registreerimine koha peal. Algajatele pakutakse soovi korral juhendamist ning mitmes sarjas ootab vanemaid ka lastehoid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: