"Vabariigi terviseks" tehti terviseradadel maakerale peale poolteist ringi

Vastseliina Kirikumäe terviserada
Vastseliina Kirikumäe terviserada Autor/allikas: erakogu

Terviseradade kuu raames vabariigi sünnipäeva tähistamiseks tehtud üleskutse "Vabariigi terviseks!" võtsid 24.–25. veebruaril vastu umbes 7000 inimest, kes läbisid üle Eesti paiknevatel terviseradadel joostes, kõndides, suuskadel või jalgratastel kokku üle 65 000 kilomeetrit. Sellega sai sümboolselt maakerale peale tehtud koguni poolteist ringi.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokese sõnul läks nädalavahetus kenasti korda. "Väga paljude jaoks on tegu traditsiooniga, mida igal aastal oodatakse. Pidupäevadel loodusesse liikuma tulla on tore harjumus ja ühtlasi kingitus, nii iseenda kui ka meie kõigi terviseks. Liikumisrõõm koos heade emotsioonidega on see, mida me terviseradadega regulaarselt pakkuda soovime," ütles Lõoke.

"Eesti Olümpiakomitee üheks missiooniks on, et sport ja liikumine saaks meie inimeste elamisviisi ja elustiili lahutamatuks osaks. Osaks selle missiooni täitmisel on inimeste teadlikkuse tõstmine läbi avalikke kampaaniate ja teavituste. Teist aastat järjest toimunud terviseradade kuu ja möödunud nädalavahetusel toimunud "Vabariigi terviseks" ettevõtmine osutusid taas edukaks. Üha rohkem inimesi on leidnud endale sobiva liikumisvormi ning treeningrütmi. EOK kutsub kõiki üles Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aastal liikuma vähemalt sada korda ehk keskmiselt kaks korda nädalas. Terviseradade regulaarne külastamine on üks lihtsamaid ja kättesaadavamaid viise selle eesmärgi täitmiseks," lisas Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi.

Liikumiskilomeetrite arvestus toimus reaalajas Eesti Terviseradade kodulehel www.terviserajad.ee, oma liigutud kilomeetrid said kirja panna kõik soovijad. Kahe päeva jooksul läbisid ligi 7000 inimest kokku üle 65 000 kilomeetrit. Täpsemalt: 43 000 kilomeetrit läbiti suuskadel, 21 000 kilomeetrit kõndides, 1500 kilomeetrit joostes ning 200 kilomeetrit jalgrattal. Populaarseimateks osutusid Nõmme-Harku, Pirita, Kõrvemaa, Aegviidu, Pähklimäe, Tamsalu, Palivere, Jõulumäe, Järvakandi ja Saku terviserajad.

"Liikujaid oli radadel kindlasti rohkem, kui kirja pandi. Liikumine pole hooajatöö ja peaks olema loomulik päeva osa. Meie ootame kõiki radadele 365 päeva aastas ja regulaarselt," lisas Lõoke.  

Terviseradade kuu "Vabariigi terviseks!" toimub SA Eesti Terviserajad ja selle kolme põhitoetaja ning Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile koostöös.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: