Saar eestlaste tulemustest: esimese korraga ei saagi kulda võita

Foto: ERR

Kultuuriminister Indrek Saar rääkis ERR-ile antud intervjuus, et tema silmis on olümpiamängud möödunud sujuvalt ja Eesti sportlaste jaoks on tähtis PyeongChangist kaasa võtta hulgaliselt kogemusi.

"Olümpiamängude muljeid on muidugi raske kirjeldada, see on ikkagi suurim spordipidu," rääkis Saar. "Tuleb anda korraldajatele au, võistlused tunduvad kõik olevat väga sujuvalt läinud. Ja kui sportlastega sai suheldud, siis ma sain aru, et neil lastakse teha oma tööd."

"Tuleb vaadata selle koha pealt, mis on realistlik ja mis mitte," vastas Saar Eesti sportlaste tulemuste kohta käinud küsimusele. "Mõnes mõttes on see üleminekuaeg ka Eesti olümpiakoondise jaoks, kus uus põlvkond tuleb peale ja saab oma esimesi kogemusi ja esimesel korral kulda ei saa keegi, see on selge. Liiga kõrgele ei maksa seda ootusehorisonti sättida ja ei olegi sätitud. Arvan, et on olnud sportlastel nii neid asju, mille üle nad on uhked ja rõõmsad, et on tulnud hästi välja. Nagu alati spordivõistlustel, on ka neid, kes peavad ütlema, et ei läinud nii, nagu tahtsin."

"Mul on hea meel, et Eesti on tõsise delegatsiooniga väljas – 22 inimest. Ühe väikese rahvaarvuga riigi kohta on päris korralik tulemus ja ma usun, et need kogemused, mis siit saadakse, on selle alus, et järgmistel suurvõistlustel juba veel kõrgemaid kohti küsida," lisas Saar.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: