Eesti noored sulgpallurid alustasid EM-i edukalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristin Kuuba
Kristin Kuuba Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Eile algas Poolas juunioride Euroopa meistrivõistluste individuaalturniir. Eestil on suurimad lootused naiste üksikmängus, kus Kristin Kuuba on tabelis asetatud mängijana.

128-kohalises tabelis said asetuse Euroopa edetabelis kaheksa kõrgeima kohaga mängijat. Kristin Kuuba esimene vastane on täna Tuuli Harkonen Soomest. Üksikmängus osaleb veel Sale-Liis Teesalu, kes kohtub venelanna Elizaveta Tarasovaga.

Samuti on Nõo Sulgpalliklubi mängijad Kuuba - Rüütel tabelis 5.-8. asetusega naispaarismängus. Nende esimesed vastased on Leedu sulgpallurid Vytaute Fomkinaite ja Gabriele Janusonyte. Naispaarismängus said eile esimese võidu Kati-Kreet Marran ja Sale-Liis Teesalu, kes alistasid kolmes geimis Rootsi paari Klara Johanssoni ja Elin Svenssoni.

Meeste paarismängus tegid esimeses ringis hea mängu Triitoni Sulgpalliklubist Heiko Zoober ja Mikk Õunmaa, kes võistsid tugevat Venemaa paari Sergei Molodovi ja Dmitri Rjabovi põnevas heitluses 21:19, 11:21, 23:21. Mihkel Laanes ja Mario Saunpere paarismängus esimesest ringist edasi ei pääsenud.

Eile peeti veel segapaarismängude esimesed kohtumised. Helina Rüütel ja Mihkel Laanes võitsid kolme geimiga ukraina mängijaid. Meeste üksikmängus sai Heiko Zoober jagu tšehh Filip Budzelist. Täna jätkuvad kõikides mänguliikides teiste ringide kohtumised

Võistkondlikul turniiril sai üllatuslikult Euroopa meistritiitli Hispaania, kes alistas poolfinaalis suursoosiku Taani. Eesti koondis jäi jagama 9. kohta.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch