Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

INTERVJUU: Rebane ja Rausberg alustavad viimast hooaega USA kolledžis

Kati Rausberg ja Viive-Kai Rebane
Kati Rausberg ja Viive-Kai Rebane Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti naiste korvpallikoondise liikmed Viive-Kai Rebane ja Kati Rausberg alustasid sel sügisel oma neljandat ehk viimast hooaega USA-s kolledžikorvpallurina ning ERR-i spordiportaal otsustas neidudega ühendust võtta ja küsida mõned küsimused hooajaks ettevalmistumise, eesmärkide ja tuleviku kohta.VIIVE-KAI REBANE
(Binghamton Bearcats - NCAA I divisjon) - ääremängija, 22-aastane, 183 cm.
Eelmise aasta statistika: 31 mängu, 11,8 punkti, 8,5 lauapalli, 2,3 korvisöötu, 1,4 vaheltlõiget, 0,9 blokeeringut.KATI RAUSBERG
(Eckerd Tritons - NCAA II divisjon) - tagamängija, 22-aastane, 172 cm.
Eelmise aasta statistika: 28 mängu, 11,7 punkti, 3,9 lauapalli, 1,7 korvisöötu, 1,1 vaheltlõiget.

Kuidas on isiklik hooajaeelne ettevalmistus läinud? Kas said kõike teha, mida tahtsid? Mille kallal suvel kõige rohkem tööd tegid?

Kati Raubserg: Hooajaeelne ettevalmistus on kulgenud hästi. Võistkonna pallitreeningutega võisime reeglite järgi alustada 15. oktoobril ehk siis alles kaks nädalat tagasi. Enne seda oli niiöelda preseason, kus rõhk oli üldfüüsilisel – 3-4 korda nädalas jõusaali, 2 korda conditioning ehk siis varahommikused sprinditrennid, 2 individuaalset pallitrenni treeneriga ning kolm korda mängisime omavahel 5-5 vastu. Preseason on väga hea võimalus igal mängijal ennast arendada ja vormi jõuda ning ma usun et mina seda ka tegin. Kuigi mõnda aega piinas mind seljavalu ning pidin seetõttu paar treeningut vahele jätma. Suvel töötasin tehnika ning pallikäsitluse kallal ning tegin ka palju jõusaalitrenni.

Viive-Kai Rebane: Suvel oli põhirõhk visketehnikal, pallikäsitlusel ja jõusaalil. Treeningud ei olnud väga intensiivsed, pigem ladusin hooajaks füüsilist põhja ja töötasin viskekindluse kallal. Ülikoolis oleme kahe kuuga kõvasti jooksu- ja jõutreeninguid teinud, täispikki korvpallitreeninguid teeme NCAA reegleid järgides alles kolmandat nädalat.
 
Kas naiskond on Sinu arvates uueks hooajaks valmis ning millised on treenerite poolt selleks hooajaks pandud eesmärgid?

Kati Rausberg: Kuna me oleme võistkondlikke trenne ainult kaks nädalat teinud, siis usun et päris valmis me hooajaks veel ei ole. Üle poolte liikmetest on uued, kellel on palju õppida, kuid arengut on näha iga päevaga. Meil on nüüd tulekul paar sõprusmängu ning eks siis näeb vormi ära. Oleme seadnud eesmärgiks konverentsi mängude lõppedes esimese kolme hulgas olla, mis siis hea esituse korral võiks tähendada ka regioonis (meil on lõuna regioon, kus on 3 konverentsi) 8 parema hulka saamist, mis omakorda tähendab pääsu NCAA turniirile ehk 54 parema hulka (kokku on 2. divisjonis 6 regiooni ning igast regioonist 8 saab turniirile).

Viive-Kai Rebane: Eesmärk on nagu alati America East konverents ära võita. Konverentsivälised mängud (esimesed 14 mängu) on see aasta väga tugevate naiskondade vastu (nt. Syracuse, Minnesota, Massachusetts), see peaks aitama konverentsiturniiriks valmistumisel. Arvan, et oleme hooajaks valmis, aga konverentsimängud algavad alles jaanuaris, nii et on veel palju aega tippvormi jõudmiseks.
 
Kuidas on naiskond eelmise hooajaga võrreldes muutunud? Kas mõni põhimängija lahkus ning/või tuli hoopis keegi tõsine tegija juurde?

Kati Rausberg: Naiskonnas on meil 11 liiget ja 6 nendest uued tulijad. Meie põhitsenter ning ka põhitagamängija lõpetasid ning nende kohad viisikus on vaja täita kellegi teise poolt, samas see tähendab ka, et minult ja mõnelt teiselt vanalt olijalt oodatakse rohkem.  Võistkonnas on meil potentsiaali väga palju. Eelmise aastaga võrreldes on meil rohkem pikkust ning see on ka üheks eeliseks. Samas tundub, et me ei ole nii agressiivsed.

Viive-Kai Rebane: Praegune naiskond on eelnevate aastatega võrreldes kõvasti tugevam ja ennekõike ambitsioonikam, loodan, et suudame oma taseme välja mängida. Meil on viis uut mängijat, kes on juba praegu meid kõvasti aidanud ja taseme palju ühtlasemaks muutnud. Algviisikust lõpetas kooli ainult üks mängija nii et põhituumik jääb samaks, aga pingilt on see hooaeg kindlasti rohkem abi loota.
 
Kuidas hindad enda kohta naiskonnas - algviisikus?

Kati Rausberg: Enda koht on kindlasti alguviisikus. Treener ootab minult sel hooajal kindlasti väga palju, sest olen üks liidritest.

Viive-Kai Rebane: Kindlasti ootab treener minult väga palju, eriti rünnakul. Olen esmakordselt ka kapten, mis tähendab, et kui platsil kõik hästi ei suju, vaadatakse minu poole. Liidriroll on kindlasti suurem kui eelmine aasta, seega midagi lihtsat siin oodata ei ole.
 
Kas suvine koondisetsükkel andis positiivseid emotsioone ka ülikoolihooajaks valmistumisel?

Kati Rausberg: Suvine tsükkel andis kindlasti kuhjaga positiivseid emotsioone. Kuid ei tea kui suurt rolli just see mängis ülikoolihooaja ettevalmistusel. See on pigem ikka individuaalne tahe kuidas ennast hooajaks valmis panna. Samas, koondise väga hea esitus motiveerib ka siin häid esitusi näitama.

Viive-Kai Rebane: Absoluutselt! Eesti koondis on läbi aastate alla oma võimete mänginud ja näha, kuidas mängijad kaks eelnevat suve iseloomu näitasid ja oma potentsiaali välja mängisid, motiveerib sama ka oma ülikooli naiskonnaga tegema. Mu USA võistkond on alati väga talendikas olnud, aga kahjuks pole seni piisavalt eneseusku olnud. Tundub et see aasta oleme ka vaimselt hooajaks valmis.
 
Kui kolledž ükskord läbi saab, siis, kus näed ennast edasi mängimas? Mis riigi liigad oleksid unistuseks?

Kati Rausberg: Peale ülikooli tahan kindlasti edasi mängida, kuid ei tea kus. Peast on igasugu mõtteid läbi jooksnud, et kuhu saada võiks, aga mitte midagi kindlat. Austraalia oleks üks koht, kuhu võib-olla proovida tahaks, aga samas on Euroopas väga häid klubisid. Pole pikemalt selle peale veel mõelnud, sest ega agentidega suhelda ei tohi, kuni hooaeg läbi saab.

Viive-Kai Rebane: Läänemaailmas on neli aastat mängitud, seega tahaks vahelduseks mõnda teistsugust kultuuriruumi kogeda. Venemaa liiga on kindlasti koht, kus tahaksin mängida, aga peaasi, et võistkonna ja treeneritega hea klapp oleks. Kuhugi puhtalt raha pärast ei hakka minema, peaasi, et mängimisest rõõmu tunnen. Tõeline unistus oleks hoopis mängida sellises Eesti liigas, kus oleks vähemalt 10 tugevat naiskonda, tasemel välismängijaid, publikut ja eelkõige palju ambitsioonikaid noormängijaid, kellele eeskujuks olla.
 
Mis arvad, kas Sinu suurepärane viskekäsi on nö. kaasa antud või on tulnud kõva treeninguga?

Kati Rausberg: Ausalt öeldes usun, et see on mulle kaasa antud. Väiksena olin emaga (korvpallitreener Reet Rausberg - toim.) alati korvpallisaalis kaasas ja sealt selle pisiku saingi. Eks ikka harjutan ka - kui muud teha pole, siis vabal ajal saab saalis viskamas käidud.

Kui Sinust poleks saanud korvpallur, siis mis on see järgmine spordiala, mida tahaksid tipptasemel teha ja miks?

Viive-Kai Rebane: Võib-olla mõni individuaalspordiala, sest väikse riigi kodanikuna on siis suurem võimalus maailmatasemel võistelda ja näiteks OM-il, MM-il või näiteks Wimbledoni tenniseväljakutel Eestit esindada. Käisin eelmisel sügisel Kaia Kanepit US Openil vaatamas ja ei hakka valetama, et väike kadedusepisik tuli sisse küll.

Toimetaja: Siim Semiskar

Allikas: ERR SPORT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: