Allar Levandi: kui oled nõrk, tuleb rohkem trenni teha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Täna käis "Vikerhommikul" külas Calgary olümpiapronks Allar Levandi.  Olümpiameenutuste kõrval jälgiti reaalajas Eesti kahevõistleja Kristjan Ilvese etteastet Pyeongchangi taliolümpial.

Allar Levandi mäletab, et tema võistluse ajal oli hüppemäel kõva tuul ning võistlust lükati muudkui edasi. Ta ei olnud Calgarys ühtki proovihüpet üle 75 meetri sooritanud, kuid õigel hetkel õnnestus kõik (tulemused 82, 83,5 ja 83 meetrit).

"See oli vabanemistunne, kuigi sa ju niikuinii tead, et suudad, aga suuta võistlussituatsioonis - see oli kingitus. Sõit oli väga raske, aga ega kergelt vist tulegi midagi," meenutab Levandi.

Saatejuht Taavi Libe mängis ette Toomas Uba intervjuu, kes ootas Levandit finišis, kirjeldades, kuidas mees suudab vaevu liikuda ning jalad on absoluutses krambis. 

Allar Levandi meenutab Toomas Uba soojade sõnadega: "Toomas oli piksevarras, pingemaandaja ja positiivne motiveerija. Temast oli seal väga palju abi!" Uba küsimusele, kuidas Allar end tunneb, vastati: "Päike tuli nagu polaarööst välja! Sama tunne on. Tõesti, ma ikka suudan midagi teha!"

Oma abikaasa Annaga kohtus Allar Levandi olümpiamängude peol ning koos jäädi peaaegu Nõukogude Liitu tagasi suunduvalt lennukilt maha: "Meile anti natuke raha ja siis vaatasime suveniiripoes ringi ja proovisime mulle kauboisaapaid jalga. Jäime lennukile hiljaks ja siis juba arvati, et ju see Levandi hüppas ära ja võttis selle Kondrašova ka kaasa."

1992. aasta taliolümpiat Albertville'is, kus Eesti sai juba osaleda oma lipu all, meenutab Levandi segaste tunnetega: "Oli küll oma võistkond ja oma minek, aga nagu viimasel ajal öeldakse, oli see nagu kanakari. Raha polnud üldse ja oldi nagu vasikad aiast väljas, tehti palju rumalusi, ei keskendutud võistlustele. Oli üks pidu ja pillerkaar. Mina olin natuke vanem ja tahtsin rohkem keskenduda, oli küll väga lõbus seltskond, aga sporditegemisele see võistlusperioodil just kaasa ei aita."

Rääkides tänapäeva tippspordist, ütleb Allar Levandi, et asjad on veidi tasakaalust väljas ning keskendutakse väga palju kõigele muule peale spordi: "Pulsikellad, toitumine, taastamine ja taastumine. See prevaleerib spordi. Tegelikult on sport lihtne, kui oled nõrk, tuleb rohkem trenni teha, kui siis oled ka nõrk, teed veel rohkem trenni. Olen 100% nõus Erki Noolega, mis puudutab tema suhtumist praegusesse tippsporti."

Toimetaja: Laura Teder, Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: